Forum

Sharepoint 2013 / E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint 2013 / Enable Apps

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@SelcukSubasi)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sharepoint 2013'de apps'leri nasıl enable edebiliriz. Aşağıdaki hatayı alıyoruz.

sorry apps are turned off. if you know who runs the server tell them to enable apps

Gönderildi : 07/03/2013 16:53

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Şuradaki işlemleri gerçekleştirin. Takıldığınız yerde sorarsanız yardımcı oluruz.

http://www.naumanahmed.com/2012/07/sharepoint-2013-app-management-service.html

Gönderildi : 07/03/2013 17:51

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İşlemleri yaptım, şimdi app purchase sayfasında aşağıdaki sarı işaretli uyarıyı veriyor Serkan Bey, kontrol etmem gereken bir şey var mı?

Gönderildi : 07/03/2013 18:36

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Applicationları sistem hesabınızla ile eklemeyi denemeyin. Sitenizde site collection admin olan bir user ile eklemeyi deneyin. Ve sağ üst köşede dil seçenekleri alanı var app store ekranında oradada ingilizceyi seçin. Diğer dilleri desteklemiyor.

Gönderildi : 07/03/2013 18:56

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Serkan Bey, kendi hesabım ile yükleyebildim. Yalnız şöyle bir sorum daha olacak 🙂

Programı yükledikten sonra görüntü dağınık geliyor, bunun nedeni olabilir? Görüntü aşağıda.

Birde Nintex workflow'u yükledim, fakat tıkladığım zaman 15 dakikadır connecting to sharepoint ekranında kaldı bekliyor...

Gönderildi : 07/03/2013 20:27

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hangi app eklersem ekleyeyim, aynı sorun var. App ekleniyor ama çalıştırdıktan sonra, benden username ve şifre istiyor. Domain kullanıcımı girdikten sonra açılıyor fakat aşağıdaki gibi sorunlu bir şekilde açılıyor ve çalışmıyor...

Gönderildi : 08/03/2013 13:16

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Farklı bir test servera kurup, adım adım yukardaki işlemleri uyguladım fakat yine aynı sorun var...

Gönderildi : 11/03/2013 18:01

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

$appPool = Get-SPServiceApplicationPool "SharePoint Service AppPool"$appSubSvc = New-SPSubscriptionSettingsServiceApplication –ApplicationPool

bu komutu calıstıamıyprum bendeki tek eksık

http://www.sharepointalex.co.uk/index.php/2012/11/enabling-sharepoint-2013-apps/

Microsoft fonundation hızemtını goremıyorum

bu hızemtı nasıl eklerım

uygulamalardan      

• Uygulama URL'lerini Yapılandır
  • degıdımde
  • Bu ayarlarda değişiklik yapabilmek için, Abonelik Ayarları hizmeti ve karşılık gelen uygulama ile ara sunucu çalışıyor olmalıdır.
  • bu çıkıyor ne yapmama lazım acab a
  •  

Gönderildi : 12/04/2013 01:35

Paylaş: