Forum

Sharepoint full bac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint full backup yeni servera kurdum.Yeni server eskisinin aynısı.Site izinlerinde problem

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

alternate access mapping i düzeltin. Ondan kaynaklıyor.

Gönderildi : 30/11/2012 18:31

(@HuseyinNurcin)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibiymiş yaptım oldu .izinleri verdim.

fakat şimdide siteyi anonim kullanıcılara açmazsam kimse giremiyor.

aynı şekilde erişilemez hatası alıyorum.

nezamanki anonim kullanıcılara acıyorum herkes girebiliyor.fakat kullanıcı adı ve şifre girmeden herşeyi görebiliyorlar 

Gönderildi : 04/12/2012 18:24

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Anonim userlara değil Auth. User lara izin vericeksiniz. All authentication Users gibi geçmesi lazım.

Gönderildi : 04/12/2012 19:49

(@HuseyinNurcin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

serkan bey dediğiniz gibi yaptım. 

NT Authority\Authenticated Users bir grup var ona full tam izin verince normal kullanıcılar girebiliyor ama tam yetki ile.Öte yandan anonim devre dışı kalıyor.bu guzel.ama kullanıcıların tam yetkı alması problem.yalnızca okumu gibi izin verirsem  NT Authority\Authenticated Users grubuna kullanıcılar yine giremiyor.

şöyle bir çözüm buldum ne kadar saglıklı bilmiyorum .Bütün kullanıcıları server 2008 r2 üzerinde  

WSS_admin_wpg

wss_restricted_wpg

wss_wpg

grubuna ekleyince sorun düzeldi.

anonim kullanıcıları kapattım.hiçbirşey göremiyorlar.

normal kullanıcılarada istediğim izni istediğim şekilde verebiliyorum.

Sağlıklı bir yöntem mi ? 

Gönderildi : 06/12/2012 20:39

(@HuseyinNurcin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yaptıgım işlemin resmi şu :

Gönderildi : 06/12/2012 20:48

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sağlıklı yöntem değil. Yetkilendirme Sharepoint içerisinde değilde dışarıda yapılırsa bu yarın öbürgün başınıza iş açabilir. Bu tür configlerden kaçının işi sharepoint içerisinde çözmeye yönelin. Şuan çalışıyorsa sorun yok ama dediğim gibi istisna olarak kurtulmuşsunuz problemden 🙂 Auth userı  sitenizdeki ziyaretçiler grubu içine atarsanız ( diğerlerinde olmayacak) sadece okuma hakları olur. Hala fazla yetki alıyorlarsa central admin üzerinde user perm policy leri kurcalamıssanız oradan kaldırmanız lazım auth users veya benzeri eklediklerinizi .

Gönderildi : 13/12/2012 15:47

Paylaş: