Forum

Görev Atama / ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Görev Atama / Monitoring

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@keremgoktay)
Gönderiler: 117
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba,

linkteki gibi görev atama formu oluşturdum. İstediğim ise her gece 00:00 da bir şekilde atanan görevin bitip bitmediğini bildirmesi.

Bu timer joblamı yapılıyor ya da farklı bir yolu var mı? Designer da biraz bakındım fakat eğer bir obje tetiklenirse istediğimi yapabiliyorum, düz dururken belirttiğim saatte nasıl yapılır bilmiyorum.

// Timer job ile yapılıyorsa, nasıl yapıldığı hakkında ufak bir ipucu veren olursa sevinirim. 

ÇözümPark

Gönderildi : 23/10/2012 12:20

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhabalar, iş akışı ile ya da job ile yapabilirsiniz.

Ya da ikisinin bir arada olduğu bir çözüm ile yapabilirsiniz. 

İlgili çözüme şuradan erişebilirsiniz.  Hayatınızı kolaylaştıracak bir çözümdür. Gerekli jobları timera koyar. Siz daha sonra dilediğiniz iş akışları için dakikalık,saatlik,günlük aylık gibi tetiklemeler oluşturabilirsiniz. Tabi bununla beraber ilgili listeniz için bir de iş akışı yazmalısınız. Designer üzerinden  "görev tamamlandı ise şunu yap" diyeceğiniz bir akış oluşturup herhangi bir zaman kontrolü yaptırmadan işi ilgili çözüme paslayabilirsiniz.

Gönderildi : 31/10/2012 04:03

(@keremgoktay)
Üye
Konu başlatıcı

Teşekkürler Serkan Bey,

Peki Eğer durumu gibi bir şey var mı? 

Yani eğer iş bitmemişse (Listede hala öğe var ise) bu jobu çalıştır, eğer liste boş ve temizlenmiş ise bu jobu çalıştır şeklinde..

Örnek: 100 kişilik bi liste verildi.

90 kişisi yapıldı, 10 tane kaldı. Saat 18:00 de hala bitmemiş öğeler var, lütfen bitirmeden çıkmayınız. şeklinde mail atılacak.

Eğer bittiyse, tebrikler tüm listeyi temizlediniz. şeklinde.

Ben de bu arada gönderdiğiniz timer'i deneyeceğim. Teşekkürler.

ÇözümPark

Gönderildi : 01/11/2012 12:16

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Akışlarınızı yazarken , eğer koşullarını ayarlarsanız işiniz görülecektir.

Örnekleyelim;  ilgili akışınız 2 adım olacak. 1. adım eğer bitmediyse ile başlayıp uyarı gönderecek 2.adımınız ise, eğer bittiyse ile başlayıp teşekkür gönderecek. Ancak teşekkür gönderdikten sonra "durumu" gibi bir alanı değiştirmelisiniz. Akışın tekrar tetiklenmemesi için, durumunu bittikten sonra teşekkür göndermesi ile beraber "tamamlandı" gibi değiştirirsiniz, her iki adımında koşuluna bir koşul daha eklersiniz.

1-"Durumu eşit değildir Tamamlandı "  ve iş bitmediyse uyar

2- durumu eşit değildir tamamlandı" ve iş bittiyse teşekkür et ve durumunu Tamamlandı ayarla.

Böylece tamamlanan görevler yüzünden tekrar tekrar çalışmayacak ve performans problemi olmayacaktır.

Gönderildi : 02/11/2012 02:47

(@keremgoktay)
Üye
Konu başlatıcı

Kafamda bir türlü oturtamadım tam yapıyı, o yüzden senaryoyu birleştiremiyorum.

Durumu eşit değildir tamamlandı veya tamamlanmadı bölümlerini Task listten yapabilirim, buraya kadar tamam,

Fakat bir özel listedeki öğelerin bitip bitmediğini kontrol ettirip eğer liste bitmişse task managerı tamamlandı moduna çekmek nasıl onu anlayamadım.

Örneğin,

Saat 18:00 da Özel Listeye bakılacak, özel listede hala işlem yapılmamış öğeler var ise, task managerda kişiye atanmış görev durucak. Bu durumda saat 18:00 de kişinin üzerinde hala görev devam ediyor modunda olduğu için mail gidecek.

Fakat listenin boş olup olmadığını kontrol ettirip task managerda buna göre nasıl aksiyon aldırtacağım? Ben mi çok karmaşık hale getirdim acaba konuyu 🙂

ÇözümPark

Gönderildi : 02/11/2012 13:23

Paylaş: