Forum

infopath formda g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

infopath formda gönder butonu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
309 Görüntüleme
(@AlperMit)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

sharepoint için hazırladığım izin isteme formunda gerekli koşulları oluşturdum (başlangıç tarihi bitişten küçük olamaz, bugün seçilemez gibi), formda gönder butonuna tıkladığımda gönderme işlemi ya da koşulları denetleme işlemi yapmıyor, butona mı işlev eklemem gerekir? nasıl çalıştırabilirim?

Gönderildi : 16/08/2012 19:24

(@EmreCebi)
Gönderiler: 116
Estimable Member

İnfopath açıkken butono çift tıklayıp Sol üstten buton denetimini Gönder olarak seçiniz

Gönderildi : 16/08/2012 19:41

(@AlperMit)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet onu farkettim, gönderme işlemi yapıyor ama koşulları değerlendirmiyor, koyduğum koşullara zıt işlem yapıyorum ama aldığım bi hata yok

Gönderildi : 16/08/2012 22:13

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

3 tür kural var. Eylem biçimlendirme ve doğrulama. Eğer hatalı olmasına rağmen kayıt ediyorsa sizin kuralınız biçimlendirmedir. Biçimlendirme kuralları sadece görsel olarak uyarır ama kaydı engellemez. Doğrulama kuralında ise kayıt engellenir. Doğrulama kuralı olarak kurallarınızı değiştirin.

Gönderildi : 16/08/2012 22:47

(@AlperMit)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönder butonunda doğrulama pasif, bu yüzden (iznin) başlangıç tarihi üzerine doğrulama ekledim. 

Ancak şöyle bir hata alıyorum:

InfoPath cannot submit the form.

The form was not submitted because a form named izinlerim.xml already exists in the document library at http://training/zin. Please contact the provider of the form. 

(bir hata daha alıyorum, başka bir konuda yazacağım) 

Gönderildi : 17/08/2012 12:45

Paylaş: