Forum

İş Akışı

Bildirimler
Hepsini Temizle

İş Akışı

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
376 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

SP Desing de yaptığım iş akışını bellirli bir süre duraklatıyorum daha sonra iş akışı çalışan formu düzenleyip yeniden kaydediyorum fakat iş akışı duraklamasaı sona ermiyor duraklama belirttiğim süre kadar beklemeye devam ediyor istediğim iş akışı duraklattığımda formda bir değişklik olursa duraklamanın sonlanması ve iş akışının baştan başlaması bunu nasıl yapabilirim

Teşekkürler

Gönderildi : 30/07/2012 14:53

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Normalde olması gerekende odur. Yan değişimde iş akışı yeniden başlar ( iş akışının değişikliklerdede tetiklenmesi ile ilgili ayarı yaptığınızı düşünüyorum ).

Değişiklik yaptıktan sonra iş akışınıza giderek iş akışının çalışma saatine bakın. İş akışı yeniden çalışıp tekrar duraklama kuralına gelmiş olabilir.

Gönderildi : 30/07/2012 17:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İş akışının loop olması için başkabir iş akışı yaptım orada sorun yok formu onaylayana kadar beklettiğim süre zarfında uyarı maili gönderiyor fakat yönetici girip onaylayınca onay iş akışı 1 günlük beklemede olduğundan iş akışı tamamlandıya düşmüyor nezaman duraklama süresi dolarsa ozaman iş akışını sonlandırıyor benim istediğim iş akışı beklemede iken onaylanırsa iş akışı sonlansın ama süre dolmadan malesef sonlanmıyor form da değişiklik yapınca iş akışı yeniden başlamıyor iş akışı ayarlarında iş akışını başlatmak için elle yeni ve değiştiğinde seçenekleri tıklı tek sorun iş akışı beklemede kalıyor.

Formumun senaryosu form doldurulduktan sonra 10 ngün içinde oanylanması gerekiyor 10 gün sonra yeniden uyarı maili ile bilgilendiriryor fakat yönetici 10 gün dolmadan 1. günden onaylarsa süreçin tamamlanması için 9 gün daha geçmesi gerekiyor istediğim onaylandığında bunun iptal edilmesi desinger içinde öyle bir bekletme eylemi varmı diye fakat bulamadım

Gönderildi : 30/07/2012 18:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Form düznleyip kayıt yaptığımda iş akışı başlama saati değişmiyor ilk başlangıç saati görünüyor yani iş akışu durdurunca süresi bitene kadar yeniden başlamıyor

Gönderildi : 30/07/2012 19:09

(@serkankonak)
Noble Member

Bu yaptığınız sistemin bir çok versiyonunu daha önce yaptım. Sonra şuradaki çözümü sistemlere entegre ettim ve rahatladım. Sizede şiddetle tavsiye ederim. Yaptığı iş şöyle;

Siz bir iş akışı hazırlıyorsunuz örneğin eğer onaylanmadı ise mail at şeklinde. Bu akışı herhangi bir zaman koşuluna bağlamıyorsunuz bu kadarı ile normal akış oluşturuyorsunuz. Sonra iş akışı ayarlarında bu akış öğe oluşturulduğunda yada değiştirildiğinde çalışsın tiklerini de kaldırıyorsunuz. Yani bunlarla çalışmasın. Daha sonra bu çözüme ait listede akışınızın dakikada bir saatte bir günde bir ayda bir gibi çalışma zamanını ayarlıyorsunuz.Bu çözüm bu zamanlarda gidip iş akışını çalıştırıyor.

Gönderildi : 30/07/2012 19:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Anladığın verdiğim süre lerde bu eklenti iş akışını çalıştırıyor ama bu yine anlık bir şekilde işimi çözmeyecek form doldurulduğunda eklentiye verdiğim süre zarfında bir iş yapmayacak ve workflow çalıştırılınca yöneticiye onaya gidecek ve yöneticiye uyarsın diye diye workflow un çalışma zamanı gelinde uyarı yapacak yani form ilk doldurulduğunda 1 dakika sonra gidiyorsa her bir dakikada bir yöneticiyede uyarı maili gidecek ayrıca kişi bazında bekleme sürelerini ayarlayabilmem lazım form anında gönderilecek yönetici ye gidince hergün uyarı atacak diğer yöneticiyede 10 günde bir uyarı atacak şeklinde bir uygulama yapamıyacam sanırım mevcut sp deki work flow durdurma süresini düzenleme yapıldığında iptal edebilsek benim işim çözülecek

Gönderildi : 30/07/2012 19:42

(@serkankonak)
Noble Member

Diğer yapınıza odaklanmışssınız. Bu çözüm işinizi çözecek. Yukarıdan bakın duruma 🙂 İlk adım akışı ile mail gönderen sürec akışları aynı yerde olmak zorunda değil. Zaten tetikçiniz var ona bu işi verin.

İş akışını iptal etmeye gelince, o zaten normalde çalışması gereken bir durum çalışmaması problem. Yani akış duraklat da iken değişiklik olursa yeniden başlar.Bu yüzden hotfix veya service pack ihtiyacı olabilir düşüncesi ile diğer yola sevk etmeye çalışıyorum.

Gönderildi : 30/07/2012 20:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Son hotfix i kurdum başarılı geçişte yaptı ayarlarından birşeymi yapmak gerekiyor acaba

Gönderildi : 30/07/2012 20:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Serkan hocam Hot Fix lerin en sonuncusunu kurmak yeterlimi yoksa hepsinimi kurmak gerekiyormu?

Gönderildi : 01/08/2012 01:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Serkan hocam dediğiniz eklentiyi yükledim fakar eklenti admin sayfası açılmıyor açılmıyor(EFWorkflowTimerAdminLink.aspx)  sayfa yok mesajı alıyorum yüklerken söylebir hata ile karşılaştım

C:\Users\ahmet\Downloads\EFWorkflowTimer>"c:\program files\common file
s\microsoft shared\web server extensions\14\bin\stsadm" -o deploysolution -name
EFWorkflowTimer.wsp -immediate -allowgacdeployment -force

Bu işlem için zamanlayıcı işi oluşturuldu, ancak bu sunucu için yönetim hizmeti
etkinleştirilmediğinden başarısız olacak. Zamanlayıcı işi daha sonra çalıştırılm
ak üzere zamanlandıysa, stsadm.exe -o execadmsvcjobs komutunu kullanarak tüm işl
eri bir defada çalıştırabilirsiniz. Gelecekte bu sorunla karşılaşmamak için Micr
osoft SharePoint Foundation yönetim hizmetini etkinleştirin veya işleminizi STSA
DM.exe komut satırı yardımcı programını kullanarak çalıştırın.

Gönderildi : 04/09/2012 14:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Serkan hocam selam EFWorkflowTimer'ı nasıl kurup kullanabiliriz bir doküman varmı?

Gönderildi : 05/09/2012 01:07

Paylaş: