Forum

Onay İş Akışı ile i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Onay İş Akışı ile ilgili bir problem

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
557 Görüntüleme
(@erentatar)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kurumumuzda onay süreci iş akışı oluşturduk. Herşey düzgün çalışıyor ancak şöyle bir şeye ihtiyacımız var: İş akışı başlatıldığında aynı görev 2 kişiye birden gitmeli (müdür ve vekili) ve sadece 1 inin onaylaması bir sonraki aşamaya geçilmesi için yeterli olması gerekiyor. Yani genel müdür yerinde yoksa vekili onun yerine onaylayabilmeli aynı görevi. Bunun için nasıl bir yol izlemek gerekiyor ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 15/06/2012 18:38

(@erentatar)
Active Member
Konu başlatıcı

Kod kullanmadan yapmaya çalışıyorum, Sharepoint Designer kullanıyorum.

Gönderildi : 16/06/2012 01:00

(@erentatar)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek olan yok mu ?

Gönderildi : 17/06/2012 20:32

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Designer üzerinde akış yazarken koşul da bu veya şu onaylarsa demeniz yeterli.

Kişilerin onaylarını yakalamak için de , 1 field açıp müdür onaylarsa müdüronayı vekili onaylarsa vekilonayı şeklinde fieldlara yazdırırsınız form kısmında. İş akışı da koşulda  bu fielda bakar. Onayı görür ve ilgili öğeyi onaylandı olarak düzenler.

Gönderildi : 18/06/2012 18:30

(@erentatar)
Active Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey, çözümünüzü tam anlayamadım kusura bakmayın, Sharepoint'de yeniyim. Ben size şu şekilde izah edeyim: 

Kurduğumuz mevcut yapı da kişilere tek tek onaylatabiliyorum atanan görevleri, InfoPath de tasarladığım form üzerinden checkbox kullanarak (müdür onay, editör onay vs.). Designerda da bu field bilgisine göre görevi bir sonraki kişiye atayarak iş akışını devam ettirebiliyorum.

Aynı görevi iki kişiye aynı anda atadığımda varsayılan olarak her ikisinden de onay bekliyor devam edebilmek için. Benim sorunum; ben herhangi biri onaylarsa akışın devam etmesini istiyorum.

Bunun için designer da hangi action yada conditionları kullanmam gerekiyor? 

Gönderildi : 18/06/2012 19:33

Paylaş: