Forum

Dosya adını check i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya adını check in yaptığında yeniden seçtirmek

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@AlpTurk)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben döküman kitabliginda yeni bir sutun olusturdum adi 
döküman  adi , onu gerekli alan ve drop down olarak yaptim, bunun nedeni eger kollanici bir dosya upload ettiginde ondan  
döküman  adi ni sectirsin diye. simdiki sorun eger var olan dosyayi 
döküman  adi zaten var onu degistirmek istediginde ona baska bir baslik secmesini nasil saglarim bazen gerek olmas ama kollanci hatasindan kurtulmak icin. "edit properties" de yapiliyor ama baska yolu var mi is akisi yazmam mi gerek. Bu olay WSS 3.0 oluyor.

cok tesekkurler 

Gönderildi : 13/06/2012 22:42

(@eralperat)
Gönderiler: 10
Eminent Member

Selam,

1. Döküman adı column'ının tipi neden dropdown ?

2. İçeride var olan bir sütundan lookup olarak beslenen ve o döküman list bazında mükerrer kayıt oluşmasını istemiyorsanız bu durumda 2 yol var.

- File upload sonrasında oluşacak olan eventi yakalayip (kodla..) kaydın oluşmasını engellersiniz.

- O kolon bazında tekrarlı bilgi girişine izin vermezsiniz.. ( Sharepoint 2010 da var.)

Edit properties üzerinden yaptığınız şey aslında o kolonun oluşan değerini manuel editlemek..Kişi bir dropdown vs den seçmeden kayıt oluşsun ama oluşan döküman isimleri belli bir formatta ve benzersiz olsun derseniz yine kod yazmanız gerekecektir. ( WSS'de ilgili liste için designer üzerinden bir workflow yazsanız bile custom action ihtiyacı olacaktır istenilen bir formati oturtmak veya unique'liğini sağlamak adına.)

Not : Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla cevap veriyorum. 

Kolay gelsin.

Eralp  - Pragmalinq

Gönderildi : 14/06/2012 17:38

(@AlpTurk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam,

1. Döküman adı column'ının tipi neden dropdown ? o bolumun topalam 10 cesit dosya adi basligi var di ondan onu dropdowna ekledim ve gerekli yaptim, hata yapmasinlar diye.

2. İçeride var olan bir sütundan lookup olarak beslenen ve o döküman list bazında mükerrer kayıt oluşmasını istemiyorsanız bu durumda 2 yol var.

- File upload sonrasında oluşacak olan eventi yakalayip (kodla..) kaydın oluşmasını engellersiniz.

- O kolon bazında tekrarlı bilgi girişine izin vermezsiniz.. ( Sharepoint 2010 da var.)

Edit properties üzerinden yaptığınız şey aslında o kolonun oluşan değerini manuel editlemek..Kişi bir dropdown vs den seçmeden kayıt oluşsun ama oluşan döküman isimleri belli bir formatta ve benzersiz olsun derseniz yine kod yazmanız gerekecektir. ( WSS'de ilgili liste için designer üzerinden bir workflow yazsanız bile custom action ihtiyacı olacaktır istenilen bir formati oturtmak veya unique'liğini sağlamak adına.)

Not : Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla cevap veriyorum. 

Kolay gelsin.

Eralp  - Pragmalinq

A.Selam,

1. Döküman adı column'ının tipi neden dropdown ? o bolumun topalam 10 cesit dosya adi basligi var di ondan onu dropdowna ekledim ve gerekli yaptim, hata yapmasinlar diye. 

2. bir kac ay ve ya yil sonuna kader 2010 a gecmeyi planliyoruz ondan fazla code yazmak sikintili ve israf olur, ben bir gecici yontem ariyordum ama dediklerniz mantikli sagolun. 

Gönderildi : 14/06/2012 19:41

(@AlpTurk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

baska kodsiz yontem yokmu?

Gönderildi : 20/06/2012 17:54

Paylaş: