Forum

başka listeden look...

Bildirimler
Hepsini Temizle

başka listeden lookup kolonu olarak tanımlanan bilgi alınca bilgi yerine ID gelmesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@GulayDik)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

ben form açıldığında bir bilgi gösterilmesi işlemi yapmaya çalışıyorum ancak bilgi yerine kimlik numarası geliyor yaptıgım adımlar aşağıda sıralanmıştır.

"

masraf yeri listesine -text alanları olarak masraf yeri-kodu tanımladım.sharepoint listesidir.

kullanıcı listeme masraf yeri listesinden masraf yerini lookup olarak aldım. (burada amaç sicil numarasına göre masraf yerini getirmek ). sharepoint listesidir.

benim listeme kullanıcı listesinden masraf yerini sicil numarasına göre infopath formunda form load da texte yazdırıyorum.  ama ID geliyor.

kullanıcı listemde masraf yeri yazıyor ama ordan bilgiyi aldıgımda benim listemde masraf yeri yazacagına onun IDsi geliyor."

yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler..

Gönderildi : 01/06/2012 15:10

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

ID geldiğine göre view olarak ID seçilmiş demektir. Veri bağlantınız da ID dışında nelerin gelmesini istiyorsanız ekleyin, göstereceğiniz denetim de de ID yi değil göstermek istediğiniz denetimi seçin.

Bu arada neyin nereye geleceği sorunuz dan çok anlaşılmıyor. screen shot koyarsanız direkt söyleriz.

Gönderildi : 01/06/2012 15:28

(@GulayDik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kontrol ettim bende oyle düşündüm kimlik seçilmiş ama gösterecek deger masraf yeri alanı.

Gönderildi : 01/06/2012 16:51

(@GulayDik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm teşekkür ederim

Gönderildi : 01/06/2012 17:26

Paylaş: