Forum

listede metin filtr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

listede metin filtreleme ve filtreleme webpartlarını yan yana yerleştirmek

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
302 Görüntüleme
(@AliDavut)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

sharepoint üzerinde oluşturduğum listelerin üzerine dinamik filtreler koymak istiyorum.

örneğin 2 adet tarih filtresi koydum, designerda parametre atayarak listenin filtrelemesine aktardım gayet güzel çalışıyor

metin filtreleme yapmak istediğimde "contains" özelliğini kullanıyorum. text box a metin girildiğinde filtreleme çalışıyor ancak benim istediğim metin kutusu boşken bütün satırların çıkması. contains kullandığımda metin kutusu boşken liste boş geliyor.

bir diğer soru ise bu filtreleme web partlarını siteye eklediğimde alt alta ekliyor. bunları yan yana nasıl koyarım? 5-6 tane filtre web partı koyduğumda sayfa filtrelerle kapanıyor çünkü. yan yana düzenlemek için tablo denedim ama olmuyor. xls kodlamasında buna benzer bir işlem için örnek gösterebilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler

Gönderildi : 21/04/2012 16:48

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

İlk sorunuz için onunla ilgili daha önce forumda bir kod yayınlandı filtrelemede işinizi basitce kolaylaştıracaktır. Alt alta kısmına gelince sayfa seçerken web bölümü sayfalarından seçerseniz yan yana alt alta koyabilirsiniz.

Gönderildi : 22/04/2012 03:36

Paylaş: