Forum

iş akış sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

iş akış sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@evinyeler)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Iyı Gunler benım şöyle bir sorunum var desıgnerda yaptığım iş akışı benden başka formu dolduran bütün kullanıcılarda hata veriyor.Uygulama geliştirciler grubu var benimle aynı yetkilerde olan kişide bile iş akışında log tutturduğumda zorlama başarısız hatası veriyor.İş akısında güncellemelerim ve vekalet sürecim var nedenını anlayamadım ben alt sıteyı ve formu oluşturduğum için mı bende hata vermıyor iş akışı problemsız ilerliyor.

Tesekkurler

Gönderildi : 20/04/2012 14:37

(@YunusKISAKOL)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Iyı Gunler benım şöyle bir sorunum var desıgnerda yaptığım iş akışı benden başka formu dolduran bütün kullanıcılarda hata veriyor.Uygulama geliştirciler grubu var benimle aynı yetkilerde olan kişide bile iş akışında log tutturduğumda zorlama başarısız hatası veriyor.İş akısında güncellemelerim ve vekalet sürecim var nedenını anlayamadım ben alt sıteyı ve formu oluşturduğum için mı bende hata vermıyor iş akışı problemsız ilerliyor.

Tesekkurler

Hatanın ne olduğunu anlamak için Logları paylaşabilir misiniz ? 

Gönderildi : 20/04/2012 15:48

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Olayın yetkisel olduğu açık. Şöyle yapın iş akışı oluştururken designer da üst kısımda ADIM eklediğiniz kısmın yanında "Kimliğe Bürünme Adımı" seçeneğinin içine akışınızı koyun. Böyle yaparsanız iş akışı sizin kimliğinize bürünerek çalışacağından yetki sorunu ortadan kalkar.

Akışınız başka liste veya kitaplıklara işlem yapıyorsa oralar da da yetki olması gerekiyor. Ama yukarıdaki dediğim yol ile akışınızı çalıştırabilirsiniz. Ondan sonra daha rahat kalarak sorununuzu çözmeye nerede yetkisel bir sorun olduğu konusunda araştırmaya devam edebilirsiniz.

Gönderildi : 20/04/2012 15:58

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

İş akışlarını System admin kullanıcısı ile yapmayın.

Gönderildi : 23/04/2012 13:27

Paylaş: