Forum

WorkFlow otomatik c...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WorkFlow otomatik calismiyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar SP desingerde mail atip bilgi veren bir workflow haziladim 

Yeni öğe oluşturulduğunda bu iş akışını başlat.

Bir öğe değiştirildiğinde bu iş akışını başlat. 

secenekleri isaretli ancak kayit yaptigimda otomatik olarak isteidigim yere mail gitmiyor

ancak

Lista uzerinden IsAkislarini secip Baslat dedigimde mail gidiyor.

Neyi yanlis biliyorum? 

Gönderildi : 03/04/2012 18:55

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sistem hesabı ile deniyorsunuz. Sistem hesabı iş akışlarını otomatik başlatamaz.

Gönderildi : 04/04/2012 01:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu gibi ufak ama asilmazi zor olan sorunlar bazen gercekten bezdiriyor...ben yaklasik 3 haftadir bu workflow larla bildiri maili atmaya calisiyorum.hep hatamin workflow da yanlislik yaptigim zannediyorum(((izninizle "lanet olsun" cekmek isityorum)))
Tesekkurler Serkan hocam buyuk sevaba girdiniz...

Gönderildi : 04/04/2012 01:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ayrica hocam ogrenmisken tam ogreneyim
?neden? sistem hesabi bu islemi yapamiyor veya sistem hesabinin yapamadigi ve benim bilmem gereken daha neler var???

Gönderildi : 04/04/2012 01:42

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

🙂 geçmiş olsun. Yapamaması bir hata değil aslen sistem hesabı bir çok yerde faal olan bir hesap ve servisler aracılığı ile de liste ve kütüphanelerde gezebiliyor. Bunu gereksiz iş akışlarının çalışmasını engelleyen bir önlem gibi düşünün. Workflowlar ile ilgili bir başka engeli bulunmuyor. Diğer işlemler de de tespit ettiğimiz bir engel ile karşılaşmadım. Denemeleri test user hesapları ile yapmanız sizin için işinizi kolaylaştıran ve sorunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında örneğin data connectionlar kullanmaya başladığınız da, sistem hesabı ile deneme yapmak sizi yanıltır. Çünkü bu hesap tamamen SP içerisindeki connection lara erişime sahip olduğundan eğer bir erişim sorunu veya benzeri bir sorun var ise bu sorunu görmenizi engeller.

Gönderildi : 04/04/2012 02:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tekrar cok tesekkurler hocam...

Peki AD de olusturdugum user a nasil system hesabi yetkisi verebilirim? 

Gönderildi : 04/04/2012 02:32

Paylaş: