Forum

SP 2010 Isakisi Orn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SP 2010 Isakisi Ornegim-Kurala gore mail gonderme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba...

Ornegin bir listem var, icerisinde Yorum ve Mail Adresi degerlerini tutan 2 stunum var

yapmak istedigim sey ise su

Mesala bu listeye [email protected] mail adresiyle 3 defa kayit giren bir kisiye mail atmak istiyorum

Mail atma islemini gmail uzerinden yapiyorum ve herhangibir problem yok ancak kural olusturuken bu 3 defal olayini nasil bir if bloguna sokabilirim onu bilmiyorum. yani kisiye listeye her kayit girdiginden degilde ayni mail adresiyle 3 defa kayit girdiginde mail gondermek istiyorum. anladigim kadariyla bu list tablodan count cekmem lazim ama nasil? veya en azindan bu mumkunmu ? mumkun degilmi? bunu ogrensemde yeterli bos yere ter dokmeyeyim...

Tesekkurler... 

Gönderildi : 02/04/2012 20:57

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

İlgili listenizin türünü bilmediğimden infopath ile nasıl yapılır anlatıyorum. Infopath değil ise aynı mantığı normal geliştirmede kullanırsınız;

Mail adresinin olduğu alana veri girildiğinde bu sütuna kural koyun boş değil ise ve Say(listedekimail=kayıtlılisteverilerindekimail) bu size o mailden listede kaç tane olduğunu verir. Bu rakamı da bir alana yazdırın. Bundan sonra iş akışına 3 veya üstü ise şunu yap mail at hopla zıpla gibi kuralları yazabilirsiniz 🙂

Gönderildi : 02/04/2012 21:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hocam ugrasiyorum ama yapamiyorum... biraz daha detayli bir sekilde bu olayi nerden bulabilirim? yardimci olun lutfen...

Gönderildi : 06/04/2012 20:07

Paylaş: