Forum

SP foundation 2010 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SP foundation 2010 zaman ayarları

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bölgesel zaman ayarları ile iş akışı zamanlaması arasında anlayamadığım ters bir mantık var. Mesela görevler de anımsatıcı için çalışan bir iş akışı var. Bu iş akışının bitiş zamanına 1 saat kala uyarmasını istiyorum. İş akışı ayarlarında -1 olması gerekirken 1 yazdığımız zaman bitiş zamanına 1 saat kala uyarıyor. Bölgesel ayarlarda saat dilimini +2 İstanbul değilde UTC eşgüdümlü evrensel saat dediğimizde ise iş akışı normal çalışıyor yani iş akışı ayarlarında -1 yazarsam bitiş zamanına 1 saat kala uyarıyor. Fakat bu seferde yeni görev oluştururken oluşturma tarihinin 2 saat öncesini yazıyor. SP Foundation 2010 ile ilgili bir eksiklik olabilir mi yada bir patch mi gerekiyor çözemedim. Ayrıca SP1 yüklemiştim fakat comulative update leri yüklememiştim az önce int baktığımda mutlaka yüklenmesi gerektiği söyleniyor. Bunu yüklerken yapmamız gereken birşey varmıdır ayarları ve bilgileri zor durumda bırakmayacak?

Yanıtlarınız için şimdiden tşk ederim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2012 18:44

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Daha önce konuştuğumuz akış sanırım bu . cumulative update leri mutlaka yükleyin ondan sonra deneyin. tekrar konuşalım.SP1 de ki hatalar dan mı değil mi görmüş olalım.

Gönderildi : 26/03/2012 23:02

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

June 2011 comulative update ve daha sonrasında da February 2012 tarihli update yükleyip aşağıda yazanları uyguladım fakat problem çözülmedi..

After you install the June 2011 cumulative update refresh, you must run
the SharePoint Products and Technologies Configuration Wizard
(PSConfigUI.exe) to run upgrade which will update the farm to the latest
version. This step is required in order to have full SharePoint
functionality. If you do not run PSConfigUI.exe, the farm will run, but
with reduced capacity. For example, for SharePoint Foundation 2010 the
search service will not start and as a result, the VSS Writer fails if
you initiate a farm backup. For SharePoint Server 2010, search queries
will work but indexing will not.

Gönderildi : 27/03/2012 11:10

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sistem ile Sharepoint' in zaman dilimleri birbirinden farklı olabilir bağları direkt olmayabilir. Bu yüzden Sharepoint' de time zone u kontrol ettiniz mi ?

Gönderildi : 28/03/2012 15:50

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yönetim arayüzünden web uygulamalarından time zone +2 olarak ayarladım. İlgili site özelliklerinde bölgesel ayarlar +2 olarak ayarlı.

Yeni bir görev oluştururken görevin oluşturma tarihi sistemin saati ile aynı fakat iş akışına gelince durum değişiyor sistemin saati ile sp nin saati birbirinden farklıymış gibi çalışıyor.

Gönderildi : 28/03/2012 22:34

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Serkan bey merhaba tekrar,

İş akışı ayarlarında -1,2 vs kaldırdım. 2 satır olarak ayarları tamamladım.

1. Tarihe kadar durakla 

2. E-posta gönder 

Yani asımsatıcı için ayrılan sütuna kullanıcılar elle bir tarih girip bu tarihte anımsatıcı gönderilmesi sağlanacak.

Yalnız
burada şöyle bir durum var takvimde bir olayı yinelenen yaptığımızda iş
akışı tarih saati ilerleyen aylarda 2096 yılını gösteriyor.

Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır eğer yok ise yinelenen sütununu nasıl kaldırabiliriz korumalı olduğu için ben kaldıramadım.

Gönderildi : 30/03/2012 20:39

Paylaş: