Forum

Sharepoint 2010 rib...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint 2010 ribbon üzerindeki site eylemleri bölümü hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@ErhanDigin)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sharepoint sitesinin üst kısmında yer alan ribbon içerindeki site eylemleri bölümünün görünürlüğünü istediğim sharepoint gruplarına açmak veya kapatmak  istiyorum . Bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim?

Gönderildi : 15/03/2012 19:41

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Default olarak böyle bir şey yok. RIBBON menü zaten haklara göre hareket eder. Yani açık olsa dahi haklara göre içersindeki eylemler disable enable olun. Örneğin; siz A grubuna ribbonu gizlediniz. Bu gruptan birisi herhangi bir forumda öğeyi düzenlerken nasıl kaydetecek iptal edecek hatta öğeyi düzenleyi öğeden seçmeden nasıl bulacak?. Yani bu menüyü bu şekilde kaldırmanızın amacını yazarsanız belki başka önerilerimiz olur. Şuan size mantıklı gelen çözüm ileride başınıza dert olabilir. Infopath v.s. gibi forumların ribbonları rahatsız ediyorsa bunları zaten rahatca kapatabilirsiniz.

Gelelim default olmayan yoldan ribbon menüye müdahelelere..

www.codeplex.com adresin de sharepoint ribbon diye aratırsanız bir kaç çözüm göreceksiniz.

Gönderildi : 16/03/2012 05:46

(@ErhanDigin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey,

Manuel olarak v4.master ana sayfası içerisinde belirli bir kod satırını kaldırarak ribbon menünün kaldırılmasını sağlayabiliyorum. Eğer v4.master sayfası içerisinde bir değişkene login olan kullanıcının üye olduğu sharepoint grubunun bilgilerini getirebilirsem İf koşulu sayesinde bun alanı belirli bir koşula göre görünür yada görünmez yapabileceğimi düşünüyorum.Yapmaya çalıştığım Ribbon menüyü tamamen kaldırmak değil sadece üzerindeki Site Eylemleri linkinin görünürlüğünü belirli bir koşula göre sağlamak. v4.master sayfası içerisine login olan kullanıcının üye olduğu sharepoint grubunu getirme olanağımız varmı dır?

Gönderildi : 16/03/2012 13:26

(@serkankonak)
Noble Member

codeplex.com adresinde ribbon anahtarı ile arama yapmanızı söylemiştim sanırım yapmamışsınız 🙂

Buyrun linki ; http://spribbonvisibility.codeplex.com/

solution' ın yaptığı istediğiniz gibi ribbon menüyü gruplara göre gösterme veya saklamadır.

Gönderildi : 17/03/2012 15:03

(@ErhanDigin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey,

Aynı Farm içerisinde kurulmuş olan 1den fazla site koleksiyonu olduğu için belirttiğiniz adresteki ekleme işimi görmedi . Ancak

<SharePoint:SPSecurityTrimmedControl PermissionsString="ManageWeb" runat="server">

</SharePoint:SPSecurityTrimmedControl>

kodunun yardımıyla problemi giderebildim. Teşekkür ederim..

Gönderildi : 19/03/2012 19:04

(@serkankonak)
Noble Member

Merhaba Serkan Bey,

Aynı Farm içerisinde kurulmuş olan 1den fazla site koleksiyonu olduğu için belirttiğiniz adresteki ekleme işimi görmedi . Ancak

<SharePoint:SPSecurityTrimmedControl PermissionsString="ManageWeb" runat="server">

</SharePoint:SPSecurityTrimmedControl>

kodunun yardımıyla problemi giderebildim. Teşekkür ederim..

Çözümü bulmuşsunuz geçmiş olsun. Yukarıdaki çözüm tek bir site koleksiyonu için değildir, sadece dağıtırken diğer site koleksiyonlarını da seçmeniz gerekiyor o şekilde çalışır. Ancak zaten başka yolla çözmüşsünüz 🙂 Başka kullanmak isteyen arkadaşlar için bilgi olsun.

Gönderildi : 19/03/2012 22:53

Paylaş: