Forum

tarih/saat aralıkla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

tarih/saat aralıkları kontrol işlemi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@GulayDik)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba toplantı salonları isimli bir liste oluşturuyorum bu listede toplantı salonu ve saatıne göre kontrolu saglamam gereklı bunu nasıl yapabilirim?

örn: 1 numaralı toplantı salonuna  23.02.2012 tarihinde 13:00-14:00 aralıgında toplantı yazılmış ,başka kişi bu tarih ve  saat aralıklarında bu salona toplantı ayarlamak isterse" salon bu tarih/saat aralıklarında doludur "mesajı  gostermeliyim ..tabi bu salon sayısı 10 olunca hangı tarih/saat aralıklarında hangı salona gore işlem yapacagımı şaşırdım:) yardımcı olabilirmisiniz?

Gönderildi : 22/02/2012 20:53

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Her olasılık için kural yazacaksınız sanırım 4 kuralda halloluyordu. başlangıç içeride, bitiş dışarıda - başlangıç dışarıda bitiş içeride başlangıç ile bitiş arasında başlangıç ile bitiş dışında

Bir de 13 de olan toplantı için 13 de rezerve yapılamasın istiyorsanız eşittirler için tek bir kural yazmalısınız.

Gönderildi : 23/02/2012 01:51

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba 

Anladığım kadarıyla yeni talepte ve talep değişikliğinde ekrana uyarı gelsin istiyorsunuz. Takvim listine eventhandler yazmanız gerekiyor. Oncreate ve onupdate eventlerine yazmanı yeterli

Gönderildi : 23/02/2012 11:50

(@GulayDik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Olan listedeki  kayıtlarla karsılastırma işleminı nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 23/02/2012 12:16

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Olan listedeki  kayıtlarla karsılastırma işleminı nasıl yapabilirim?

Formunuza, ilgili  listeyi dış veri bağlantısı olarak ekleyip dediğim kuralları yazacaksınız. Sonra böyle olacak;

Gönderildi : 23/02/2012 16:47

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Bunu yapabilmen için dediğim gibi event handler kod yazmaktan başka şansın yok. Calendar listini kullandıysan outlook ile senkronize edebilirsin. Serkanın anlattığı Infopath ile yapılırsa. Onun içinde enterprise versiyon olması gerekiyor.

Gönderildi : 24/02/2012 00:42

(@GulayDik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

OOTB çözüm istiyorum ben enterprise olup olmadıgına bakacagım teşekkürler

Gönderildi : 24/02/2012 15:49

Paylaş: