Forum

Form Kitaplığı Onay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Form Kitaplığı Onay Mekanizması

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
322 Görüntüleme
(@ErhanDigin)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

InfoPath'de Form Kitaplığı oluşturdum. Bu Form için Designer'da iş akışı yarattım. Bu iş akışında form 3 kişinin onayından seri olarak geçecek. Yalnız bu formu bir kişi reddederse sonraki kişiye hiç gitmeden görev tamamlasın istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Bir de Onaylarda kişi yerine grup yazarsam bu gruptaki kişlerden biri onaylarsa ya da reddederse o grup için görevin tamamlanmasını sağlayabilir miyim?

Gönderildi : 21/02/2012 20:03

(@EmreCebi)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Zaten seri olarak ayarlamışssınız. Birisi onaylamazsa diğerlerine gitmez. Grup içerisinde ki bir kişinin onayı yeterli olur diye biliyorum. Gerçi serkan hocam yada timur hocam zaten bırazdan duruma el atarlar

Gönderildi : 21/02/2012 20:33

(@ErhanDigin)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Listede Form oluşturduğumda öyle olmuştu. Ama Kitaplığın altında Form oluşturunca seri ayarlamama rağmen olmadı.

Gönderildi : 21/02/2012 22:31

(@GizemTanDiker)
Gönderiler: 27
Trusted Member

Merhaba,

Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. Form Kitaplığına Designer'da iş akışı oluşturdum. Hem Seri hem de Paralel iş akışını denedim. İkisinde de kullanıcılardan biri reddettiği zaman onay sonucunun otomatik olarak reddedildi olmasını ve diğer kişilere onaya gitmemesini istiyorum. Ancak akış devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Gönderildi : 24/02/2012 12:54

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Aynı onay formunda 2 kişiden onay istemeyin. Önce birini ekleyin durumunu sorgulayın. Eğer reddettiyse iş akışını iptal edin. Eğer onayladıysa ikinci onay formunu başlatın. 

Gönderildi : 24/02/2012 12:59

(@GizemTanDiker)
Gönderiler: 27
Trusted Member

Biraz daha ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Gönderildi : 24/02/2012 16:35

Paylaş: