Forum

wss 3.0 DavWWWRoot ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wss 3.0 DavWWWRoot hatası

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows2008  server var.Bunun üzerine kurulu wss 3.0 mevcut .Kullanıcılarda  windows with explorer ile açıp dosya kopyalamak istiyorum. Fakat bana DavWWWRoot is not accessible hatası yada  Davwwwroot  erişiminde sorun var hatası veriyor.

Windows 7 64 bit

windows vista ve windows xp de denedim hepsinde aynı hatay alıyorum.

Bunu nasıl düzeltebilirim?

Teşekkürler, 

Gönderildi : 16/02/2012 20:03

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

win 2008 de  server manager' dan features gelin yeni feature ekleyin. Gelen listede desktop experience görüceksiniz. Bunu yükleyin. Restart isteyecek bittiğinde. Sonra Sharepoint Windows gezgini ile açmayı tekrar deneyin.

Gönderildi : 16/02/2012 20:45

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey merhaba,

Desktop experience yüklü.Windows gezgini ile zaten açıyorum.Dosyada yüklüyorum ama bir pdf dosyasında yada excel dosyası yüklemeye çalıştığım zaman söylediğim hatayı alıyorum.Bunu nasıl düzeltebilirim? 

Gönderildi : 16/02/2012 22:18

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

özellikle büyük dosyalarda bunu yapıyor 40 mb lik dosya atınca bunu alıyorum ama 4 mblik atınca bir hata almıyorum.upload kotası da 500 MB 

Ama davwwwroot sorunu yaşıyorum.

Gönderildi : 16/02/2012 23:28

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

İlk şüphelendiğim IIS ' in işlemin uzun sürmesinden ötürü timeout a düşüp yüklemeyi kesmesi.IIS i açıp ilgili sitenizi seçin IIS 7 de sağ kısımda limits alanı çıkacaktır. timeout sınırının 120 second olduğunu göreceksiniz. Bunu uzatabilirsiniz.

Tabi bu uzun sürdüğünü düşünerek önerim. Bu çözüm olmaz ise yönlendirmenize göre devamına bakalım.

Gönderildi : 17/02/2012 02:50

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

300 yaptım yine davwwwroot erişiminde sorun var.Hatası ile karşılaştım 

Gönderildi : 17/02/2012 13:02

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

hala bu konuda çözüm üretemedim.

Bu sorunu yaşayan yada önerisi olan yok mu acaba?

Belli büyüklükte dosyaları windows explorer ile açıp yüklemeye çalıştığım zaman davwwwroot bir sorunla karşılaştı diyerek  kopyalamıyor 

4-10 yada 20 MB'ye kadar yüklerken 40 mb yi yükleyemiyorum dosya upload 150 MB'nin üzerinde ama hep bu hata ile karşılaşıyorum 

Gönderildi : 21/02/2012 23:48

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sorunu sonunda buldum.

web.config dosyasına aşağıdaki komutu yazınca çalıştı.Umarım yardımcı olur özellikle Windows 2008 serverda 25 MB'nin üzerinde tek dosya atamayanların işini görecektir.

system.net>

<defaultProxy>

<proxy autoDetect="true" />

</defaultProxy>

</system.net>

<system.webServer>

<security>

<requestFiltering>

<requestLimits maxAllowedContentLength="52428800"/>

</requestFiltering>

</security>

</system.webServer>