Forum

jquery sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

jquery sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@YavuzYilmaz)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

jquery'de bir butona event eklediğimde, mesela belli bir butona basıldığında sayfadaki tüm <p> tagli yazıların kaybolmasını istediğimde, bu isteğim ilk aşamada oluyor ama sonrasında sayfa yeniden yükleniyor ve yazılar da tekrar görünüyor. 

Aynı şeyi jquery yerine javascript kullanarak yaptığımda veya buton yerine bir yazı kullandığımda(Yani belli bir yazının üzerine tıklandığında bir şeylerin yok olması gibi) bir sorun olmadı.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 11/01/2012 17:58

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhabalar. Sharepoint ile alakası nedir. Sharepoint' demi custom code yapıyorsunuz?. script yada jquery i nasıl embed ediyorsunuz. masterpage demi, content editor web part dan mı.

Yani durumu açıklamanız gerekiyor. Sharepoint ile bağ kurabilmemiz için.

Gönderildi : 11/01/2012 18:18

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

http://www.prototurk.com/jquery-ile-tab-yapimi.html

Video'da sorununun çözümü de anlatılmıştır.

Gönderildi : 11/01/2012 18:40

(@YavuzYilmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Video için teşekkürler ancak sorunum jquery bilmemek değil, yapmış olduğum jquery içeren bir siteyi sharepoint içine düzgün biçimde aktaramamam. Yaşadığım sorunu detaylandırıyorum:

Style library'de bir klasör oluşturup jquey.js yi ve benim yazdığım jquery kodlarını içeren "JSDepo.js" dosyasını içine attım.

Masterpage'de <head> tagi içine aşağıdaki kodları ekleyerek dosyaların yerini gösterdim:

<script type="text/javascript" src="/Style Library/KPMRT_Styles/jquery.js"></script>
<script type="text/javascript" src="/Style Library/KPMRT_Styles/JSDepo.js"></script>

JSDepo'da aşağıdaki gibi bir kod parçası var:

$(document).ready(function(){
  $(".button1").click(function(){
    $("p").hide();
  });
});

Layout'da bir div içine deneme amaçlı aşağıdaki kodları yazdım:

<button class="button1" >Toggle</button>
<p>This is a paragraph with little content.</p>
<p>This is another small paragraph.</p>

Şimdi olmasını beklediğim şey şu: Layout içinde oluşturduğum butona basınca tüm <p> tag'li yazıların gitmesi. Bu oluyor da zaten. Ama olduktan çok kısa bir süre sonra(1 sn. den çok daha az) sayfa tekrar yükleniyor ve yazılar eski haline geliyor.

Gönderildi : 11/01/2012 19:58

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Sharepoint masterpage içersindeki kodlar sizin kodlarınızı overwrite ediyor. p tag li yazıları masterpage demi. Webpartlardamı?

Gönderildi : 11/01/2012 20:24

(@YavuzYilmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

<p> tag'li yazıları, oluşturduğum bir layout içerisinde

<asp:Content ContentPlaceholderID="PlaceHolderMain" runat="server">
</asp:Content>

arasına açtığım bir div içine yazdım.

Gönderildi : 11/01/2012 20:47

(@YavuzYilmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunun çözümü button yerine input kontrolü kullanmakmış. İlgilenenlere teşekkürler.

Gönderildi : 12/01/2012 17:22

Paylaş: