Forum

Sharepoint Foundati...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Foundation Yedekleme Sıkıntısı

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@droctopus)
Gönderiler: 24
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Central Admin kısmından Backup and Restore kısmında Perform Backup kısmında bütün kaynakları yedekleme yapmak istediğimde aşağıdaki hatayı almaktayım. 

Microsoft SharePoint Foundation Administration 2010 hizmeti başlatılmadı. Hizmeti başlatın ve yeniden deneyin. 

Microsoft SharePoint Foundation ile ilgili sorunları giderin. 

Bağıntı Kimliği: a127a68a-2300-444a-a12c-fc39252ba3c3 

Tarih ve Saat: 1/8/2012 11:28:31 PM 

Gönderildi : 09/01/2012 02:30

(@UgurKara)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Merhaba,

Timer Service ve Administration Service çalışıyor mu?

Gönderildi : 09/01/2012 13:09

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

"Microsoft SharePoint Foundation Administration " bu bir servistir. Bu servisi sunucunuz da run' dan services.msc içerisinden bularak start ediniz.

Gönderildi : 09/01/2012 20:48

(@OsmanSaracoglu)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhabalar, ben de benzer bir hata alıyorum ama hatayı alma nedenim şu : dışardan sharepoint 2010 a bağlanmak istediğimde problem yok, ancak site içerisinde yer alan bir listedeki herhangi bir item'a tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

Yardım ederseniz sevirinim, kolay gelsin...

Hata :

Dosya bulunamadı.

Microsoft Sharepoint Foundation ile ilgili sorunları giderin...

Gönderildi : 20/03/2012 17:02

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Tüm servisleri Sharepoint içersindeki servisler menüsünden çalıştırın. Dışardan çalıştırmalar sıkıntı çıkartabilir ve farkedemessiniz. Diğer dosya bulunamadı hatası için debug modda sayfayı çağırırsanız daha detaylı hata gözükecektir.

Gönderildi : 20/03/2012 17:15

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

"Microsoft SharePoint Foundation Administration "  bu servis sharepoin central admin de yer almaz fiziksel servistir ve windows services içerisinden durur veya başlar.

Merhabalar, ben de benzer bir hata alıyorum ama hatayı alma nedenim şu : dışardan sharepoint 2010 a bağlanmak istediğimde problem yok, ancak site içerisinde yer alan bir listedeki herhangi bir item'a tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

Yardım ederseniz sevirinim, kolay gelsin...

Hata :

Dosya bulunamadı.

Microsoft Sharepoint Foundation ile ilgili sorunları giderin...

Sizin sorununuza gelince, siz adresinizi değiştirdiniz mi yani standart alternate access mapping hatası gibi duruyor. Yani siz portalınızın local adresini bir başka isimle değiştirmiş olabilirsiniz ancak bunu alternate access mapping de tanımlamamış olabilir misiniz?

Gönderildi : 20/03/2012 22:46

Paylaş: