Forum

İnfopath formda zor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnfopath formda zorunlu alanlar için pop up uyarı mesajı nasıl çıkarılır?

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@GulayDik)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kulanıcının doldurması gereken zorunlu alanlar için bir  pop up uyarı mesajı  göstermek istiyorum ,bu mümkünmüdür?

Gönderildi : 02/12/2011 12:33

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki bilgi işinizi görebilir.

daha fazla detay için  http://office.microsoft.com/tr-tr/infopath-help/HA101821254.aspx  linkine tıklayabilirsiniz. 

BIR DEĞER GIRMESINI ISTE

Bir alanı boş olarak girilmesini olanaklı değildir. Kullanıcıların denetime geçerli bir değer girmeden bir formu gönderme olanağına sahip değildir. Bir alanda bir değerin zorunlu olarak işaretlemek için aşağıdakileri yapın:

1. Denetimin görünümünü seçin.
  2. Üzerinde Özellikler sekmesini Değiştir Grup, seçim Boş olamaz onay kutusu.

Gönderildi : 02/12/2011 18:03

(@GulayDik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler ama benim yapmak istediğim

alan boş geçilmiş ise pop up menüsü çıkartıp  " lutfen bir deger giriniz " yazısını cıkartmak.  

listelerimi sharepointte oluşturup tasarımı infopathte yapıyorum ancak uyarı mesajı cıkartma işlemini  yapamadım..

Gönderildi : 02/12/2011 19:10

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Infopath kuralları içerisinde 3 tür vardır. Eylem Biçimlendirme ve Doğrulama.

Bu işlemi yapmak istediğiniz alanda kurallardan yeni bir doğrulama kuralı ekleyin. Bu kurala istediğiniz koşulu yazın(örneğin;bu alan boş ise), alt kısımda yer alan ekran ipucu kısmına boş olamaz gibi bir şey yazın, daha fazla seçenek sekmesini açıp orayada pop up da görüntülenecek mesajınızı yazın. Bir alttaki seçeneklerden de 2. seçeneği seçin. Sonra deneyin.

Gönderildi : 03/12/2011 03:18

(@GulayDik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

soylediğiniz özellikleri denedim ancak sharepointle baglantılı çalışıyorum web ortamında yayınlanınca  infopathin bu özellikleri algılanmıyor ayarladıgım mesajda çıkmıyor. farklı bir yontem varmı?

Gönderildi : 07/12/2011 17:11

(@serkankonak)
Noble Member

Popup browser da direkt olarak çıkmaz. İlgili uyarı mesajı görüntülenir bu mesaja tıkladığınız da popup açılır.

Gönderildi : 07/12/2011 21:15

(@GulayDik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Gönderildi : 15/12/2011 18:20

(@EmreCebi)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Popup browser da direkt olarak çıkmaz. İlgili uyarı mesajı görüntülenir bu mesaja tıkladığınız da popup açılır.

Hocam pop up direk çakırma yöntemi yokmu..deiğinizi yaptım uyarı mesajını görüntülemek için ctrl+shift+I tuşuna basınca pop up geliyor

Gönderildi : 14/08/2012 13:14

(@serkankonak)
Noble Member

Üzerine tıklarsanız da pop up mesaj açılır.

Gönderildi : 15/08/2012 03:41

(@EmreCebi)
Gönderiler: 116
Estimable Member

doğrudan açılmaz mı, boş alan olduğunda hiç tıklamadan..birde hocam liste ilk açıldığında direk pop up uyarı msjı getirmek mümkün olmazmı( Örneğin bu formu yalnızca bilgi işlem şubesinde çalışanlar dolduracaktır gibi bi pop up hemen açılsa liste her yüklendiğinde)

Gönderildi : 15/08/2012 12:49

Paylaş: