Forum

Windows 2008 ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 üzerinde wss 3.0 mail gönderememe

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Windows 2008 server üzerine ilk wss 3.0 kurdum.Mail gönderiminde sıkıntı yaşıyorum isp firmasını aradığım zaman kimlik doğrulama işlemi yapmamı gerektiğini belirtti.Bunu nasıl yapabilirim?

Maillerim dışarıda tutulmaktadır.

Ayrıca servislerde smtp servisi göremiyorum normal midir? Ama kurulu

iis 6.0 yönetisi  ve  iis yönetici olarak 2 adet smtp bölümü görüyorum.Bunlardan hangisi üzerinde bu işlemi yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 19/11/2011 00:07

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

SMTP yi kendiniz  kurmalısınız. Default olarak kurulmaz. Kurduktan sonra Sharepoint te mail server olarak SMTP yi kurduğunuz makinanın IP yada adını girin.

Gönderildi : 19/11/2011 18:13

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

smtp yi kuruyorum zaten onda bir sorun yok .

Benim demek istediğim şu  

Maillerim dışarıda tutulmaktadır 

1. kimlik doğrulama işlemi yapmamı gerektiğini belirtti.Bunu nasıl yapabilirim?

2.Ayrıca servislerde smtp servisi göremiyorum normal midir? Ama kurulu

3.iis 6.0 yönetisi  ve  iis yönetici olarak 2 adet smtp bölümü görüyorum.Bunlardan hangisi üzerinde bu işlemi yapmam gerekiyor. 

Gönderildi : 19/11/2011 22:06

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

cevap yok mu acaba?

Gönderildi : 21/11/2011 16:56

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

SMTP kurulu makina üzerinde Servisler de SMTP görüyor olmanız gerekiyor. Yoksa SMTP kurulumu olmamıştır. SMTP nin varlığından emin olun. Mail sağlayıcınızın söylediğine takılmayın. Öyle bir kimlik doğrulama ihtiyacı yok.Herşeyin doğru olduğunu düşünüyorsanız Sharepoint Server üzerinde bir workflow yazın maili gönderen, maili de hotmail veya gmail gibi bir hesabınıza göndermesini isteyin.SMTP tarafında yapacağınız ayar buradaki gibidir. Başka bir ayar gerekmez.

Gönderildi : 22/11/2011 01:57

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

iis üzerinde outbound security de mail adresi ve şifresini yazdım.Outbound connection tcp portunu 587 yazınca çalıştı.

Turkce olunca smtp yi goremiyorum dedim ama turkcesinin basit posta aktarım protokolu oldugu aklıma gelmemisti :))

Neyse sorun çözüldü böylelikle  

Gönderildi : 24/11/2011 22:09

Paylaş: