Forum

Özel Eylemler ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Özel Eylemler ve InfoPath

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bir listem için oluşturduğum custom action, listenin formlarını infopath ile oluşturduğum zaman kayboldu. InfoPath ile düzenledikten sonra Custom Actions daki gibi bir ribbon menüye buton ekleme ihtimali var mı? Microsoftun forumlarında şöyle birşey buldum ama tam anlayamadım.

I could be wrong, but I don't think InfoPath 2010 can have a button that fires off SharePoint custom actions. The data view web part can though. So above or below your infopath form (using the form web part) you can have data view web parts with buttons to fire off custom actions. You can create a data view by clicking in an editable region inside your .aspx page. Then clicking Insert >> Data View

Kaynak: http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/sharepoint2010customization/thread/c6afbc48-90cc-4db0-9808-f181c121c7d1/

Data View 'i nereye ekleyeceğim? View Sayfayasına mı InfoPath ile açtığım forma mı?

Gönderildi : 26/10/2011 15:12

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

CUSTOM actions butonunuzu nerede kaybettiniz. Infopath ile düzenlenmiş formun içindeyken ribbondan mı yoksa list view halinde item seçtiğiniz de de mi kayboldu?

Gönderildi : 26/10/2011 17:21

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Normal şartlarda Hazırladığım özel liste için Custom Action buton ekledim. İlgili Item ın görüntüleme formunda bu buton gözüküyordu. Ancak ben formu InfoPath ile düzenledikten sonra kayboldu. Aşağıda formu InfoPath ile düzenlemeden önceki halini görebilirsiniz.

Gönderildi : 26/10/2011 17:32

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şu şekilde çözdüm,

Sharepoint Designer'da ilgili listenin formaları normalde 3 tane idi. InfoPath İle düzenleyince displayifs.aspx gibi dosyalarda eklenerek 6 tane oldu. displayifs.aspx dosyasını gelişmiş modda açtım (kod / tasarla). Hali hazırlda olan web partı (önizlemek için tarayıcıada açın gibi bir uyarısı vardı) kaldırdım, sonra ribbon menüde yer alan Ekle bölümünden Öğe Görüntüleme Formu ve oradan Özel Liste formunu seçtim. Yönergeleri takip ederek istediğim görünümü ekledim. Artık Custom Actions ile yaptığım butonlar gözüküyor. İlham verdiğiniz için teşekkürler. Buraya sorunca cevabı buluyorum 🙂

Gönderildi : 26/10/2011 19:31

Paylaş: