Forum

SharePoint 2010 kul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint 2010 kullanıcı bilgileri girme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

SharePoint içerisinde kullanıcı ayarlarına tıklandığında yada bir görev içerisinde oluşturan sütünundaki isme tıklandığında,
Kullanıcı bilgilerinin bulunduğu sayfa gelmektedir, şuan için kullanıcı Adı Soyadı, mail adresi ve hesap bilgileri gözükmektedir.
Boş olan diğer alanları nasıl doldurabiliriz ? Bildiğim kadarıyla bu bilgiler AD'den alınıyor ama aradaki bağlantıyı nasıl kuracağımı bilmiyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 23/09/2011 15:07

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhabalar,

Central Admin' e girin. Sonra Sırasıyla;

Application Management-->Manage Service Applications--->User Profile Service Application--> Configure Synchronizations connections-->Create New Connection

type olarak Active Directory ' i seçin ve AD bilgilerinizi girin. Daha sonra sync işlemini yapabilirsiniz. Profile Servislerden başlamada sorun olursa IIS restart edip tekrar deneyin.

Not: Profile bilgilerinin tamamı AD den gelmez Sharepoint profile uygulamasına özel bilgiler vardır bunları kullanıcılar profillerinden düzenlerler.Sharepoint siteniz de sağ üst kısımda yer alan isminizi tıkladığınızda My Profile ekranında bu verileri görebilir düzenleyebilirsiniz.AD den alınan verilerin düzenlenmesine izin vermeyiniz. Çünkü AD ile sync gerçekleştirdiğinde manual girilen verilerin üzerine AD veriler yazılacaktır.

Gönderildi : 23/09/2011 15:25

(@umutunal)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar;
Application Management-->Manage Service Applications--->User
Profile Service Application--> Configure Synchronizations
connections-->Create New  "...., plase wait for the current synchronization run to finish" Connection dediğimde hata mesajı alıyorum,şuan bir synchronization mecvut zaten AD'den 4 kullanıcı bilgisi çekildiği vs, yazıyor. 

Dediğiniz gibi diğer alanları kendim  güncellemek istediğimde ise dosya ekle , iptal ve kaydet buttonlarından oluşan pencere geliyori bilgi eklemesi yapamıyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 23/09/2011 18:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar,

Central Admin' e girin. Sonra Sırasıyla;

Application Management-->Manage Service Applications--->User Profile Service Application--> Configure Synchronizations connections-->Create New Connection

type olarak Active Directory ' i seçin ve AD bilgilerinizi girin. Daha sonra sync işlemini yapabilirsiniz. Profile Servislerden başlamada sorun olursa IIS restart edip tekrar deneyin.

Not: Profile bilgilerinin tamamı AD den gelmez Sharepoint profile uygulamasına özel bilgiler vardır bunları kullanıcılar profillerinden düzenlerler.Sharepoint siteniz de sağ üst kısımda yer alan isminizi tıkladığınızda My Profile ekranında bu verileri görebilir düzenleyebilirsiniz.AD den alınan verilerin düzenlenmesine izin vermeyiniz. Çünkü AD ile sync gerçekleştirdiğinde manual girilen verilerin üzerine AD veriler yazılacaktır.

Isime yaradi bi Tesekkur edeyim dedim

Gönderildi : 28/11/2011 19:38

Paylaş: