Forum

tarıh kontrolleri

Bildirimler
Hepsini Temizle

tarıh kontrolleri

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@evinyeler)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

ben lıstımde tarıh kolonunda kullanıcın baslangıc tarıhını gırmesını sonra bıtıs tarıhını gırmesını ıstıyorum ama bıtıs tarıhı ve baslangıc tarıhı arasında 30 gunden fazla zaman olmasını ıstemıyorum yanı kullanıcı bıtıs tarıhını 30 gunden uzun bır zamn secemeyecek  bunu kontrol edebılecegım bı secenegım var mı ?

Gönderildi : 12/09/2011 20:23

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

İlgili listenizin liste ayarlarına girin. Orada Doğrulama Ayarları linkini göreceksiniz. Doğrulama ayarlarında ilgili sütunlarla bir doğrulama formülü oluşturmanız işinizi görecektir.

Örnek:

Elinizdekiler;

Başlangıç Zamanı

Bitiş Zamanı 

Amaç: Bitiş başlangıçı 30 günden fazla geçemesin.

Förmül:

=[Bitiş Zamanı]<[Başlangıç Zamanı]+30  

Kullanıcı iletisi: Bitiş Zamanı Başlangıç zamanını 30 günden fazla geçemez.

Not: Sharepoint ürününüz server ailesinden ise infopath form services kullanabiliyorsanız çözüm daha etkili olacak şekilde değiştirilebilir.

Gönderildi : 12/09/2011 21:01

(@evinyeler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ne yazıkkı anlamadıgım bı sekılde formulde hata verıyor aynen ornektekı gıbı kolanları kendı lısteme duzenleyerek yaptım ama hata verdı evet ınfopath kullanabılıyorum  calıstıgım fabrıkada  hepsı var ıbm lotus uzerıındekı uygulamarı sharepoınte tasıyoruz ,ınfopathten de işlev ekle bolumunuden aynı formulu ekledım ama bı turlu olmadı tesekkurler :(((

Gönderildi : 13/09/2011 13:18

(@evinyeler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sutun uzerınden dogrulama yapılamıyor ama lıst ayarlarından dogrulama ayarlarından ıstedıgımız gıbı dogrulama yaptırabılıyoruz tesekkurler

Gönderildi : 13/09/2011 19:51

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Yukarıda anlattığım yöntem liste üzerinden olandı. Infopath ile sütun üzerinde yapmak  da çok rahat şekilde mümkün. Vakit bulduğumda yazarım nasıl olduğunu o zamana kadar diğer arkadaşlarda cevaplarlar belki.

Gönderildi : 13/09/2011 20:05

(@evinyeler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tesekkur ederım serkan bey dedıgınız seklıyle lıst uzerınden yaptım bos oldugunuz zaman ınfopath den anlatırsanız sevınırım kolay gelsın

Gönderildi : 14/09/2011 19:59

Paylaş: