Forum

excel sayfası yayın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

excel sayfası yayınlama

16 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Sharepoint 2010'i docs.google.com gibi bir sistem olarak çalıştırmamız mümkün mü?Sharepoint 2010 kurulu sunucuya excel dosyası yükleyip herhangi browserda açıp editlemek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Gönderildi : 10/04/2011 00:46

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sharepoint Server versiyonlarında excel ve diğer office uygulamalarını görüntületebilir ya da browser içinde editletebilirsiniz. Bunun için yükleyeceğiniz ek uygulama OFFICE WEB APPS dir.

Gönderildi : 10/04/2011 01:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Serkan hocam cevabın için çok teşekkkür ederim.Fakat konuyu biraz daha açabilirmisin izleyeceğim yollar falan.

Gönderildi : 11/04/2011 11:25

(@EnverSabit)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Serkan hocam cevabın için çok teşekkkür ederim.Fakat konuyu biraz daha açabilirmisin izleyeceğim yollar falan.

bu linkte iyi anlitiyor sikinti da cikabilir hazirlikli olmaniz gerek

http://sharepointgeorge.com/2010/installing-office-web-apps-for-sharepoint-2010/

Gönderildi : 11/04/2011 14:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

serkan hocam office web app nerden indirebiliriz yada bu uygulama nerden yapılıyor.o kadar aramama rağmen bulamadım

Gönderildi : 13/04/2011 11:56

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Bu arada bir bilgiyi vermekte fayda var. Web apps kullanabilmek için kullanıcının makinesinde ofis lisansı olması gerekiyor. Ayrıca sharepoint enterprise lisansı olması gerekiyor.

Gönderildi : 13/04/2011 12:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

emre bey lisanlar mevcut ama uygulamayı bulamadım.yada kaçırdığım bi nokta var.işin aslı sharepoint server kurulum ve geliştirme konusunda yeniyim.

Gönderildi : 13/04/2011 15:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar sayenizde sharepoint server konusunda epey yol katettim.browserde hala excel belgesini yayınlamayı ve editlemeyi beceremedim.yardım lütfen.

Gönderildi : 14/04/2011 13:14

(@EnverSabit)
Gönderiler: 84
Estimable Member

arkadaşlar sayenizde sharepoint server konusunda epey yol katettim.browserde hala excel belgesini yayınlamayı ve editlemeyi beceremedim.yardım lütfen.
#

Sharepoint Config wizardi calsitirmaniz gerek, ilk web app yuklinecek sonra Sharepoint Config wizard,

Sonra Site collection feature den web app active etmeniz gerek

Gönderildi : 14/04/2011 15:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Söylediklerinizin hepsini yaptım web app active ettim excel dosyasını nasıl yüklenir ve bunu nasıl tarayıcıda açabilirim.takıldığım olay bu.

Gönderildi : 20/04/2011 01:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar uzun süredir dışarıdaydım foruma bakamadım ama hiç kimsede cvp yazmamış.artık en son olarak excel dosyası nasıl yüklenir ve tarayıcıda nasıl açılır.yardımcı olursanız çok sevinirim

Gönderildi : 03/05/2011 19:57

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Bir tane doküman kitaplığı oluşturun. Sonrada bekle ekle düğmesine basarak excel veya diğer belgelerinizi ekleyin.

Gönderildi : 04/05/2011 01:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

serkan hocam kitaplık oluşturdum.excel belgesi de ekledim.şimdi terminalde bulunan tarayıcıda nasıl açarım yani başka bilgisayarda nasıl açarım.

Gönderildi : 07/05/2011 01:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar acil yardımınızı bekliyorum.Cevap yazan arkadaşların söylediklerinin hepsini yaptım ama nafile bir türlü terminaldeki tarayıcıda excel dosyasını açamıyorum.

Gönderildi : 14/06/2011 13:30

(@OzgurERKAYA)
Gönderiler: 1
New Member

mornova aynı şey benimde ihtiyacım excel dosyasını web üzerinden nasıl yayınlarız sharpoint kurdum ama web apps nerden indirecegim yada diğer basit bir yolu varmıdır yardım edin lütfen

Gönderildi : 09/08/2012 03:30

(@UgurKara)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Peki kitaplığa yüklediğin excel dosyasını client tarafından çağırdığında ne oluyor? Açılmıyor mu? Yoksa kaydet vs bir şey mi diyor? Biraz detay verirsen daha kolay yardımcı olunur. Bu söylediğin basit bir işlem aslında.

Gönderildi : 09/08/2012 11:52

Paylaş: