Forum

İş Akışı Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

İş Akışı Sorunu

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@humam)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir liste yapıyorum.. listede bir kayıt oluşturulduğu zaman açıklama kısmına Alan1+Alan2 otomatik olarak ekle diyorum. fakat hiçbir iş yapmıyor.

ben mi yanlış yapıyorum acaba ?

Gönderildi : 24/01/2011 14:41

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

İş akışı gecmişini kopyalayabilirmisiniz.İş akışı çalışmış mı görelim.Yaptığınız akış da şu sorun da var.alan1=bölge alan2=bina adı ise yaptığınız işlem de şunu demişssiniz; Oluşturan geçerli bir sharepoint kullanıcısı ise açıklama kısmına önce bölge de olan değeri yaz sonra açıklama kısmına bina adını yaz.Böyle dediğiniz de önce bölgeyi yazar sonra açıklamadan bölgeyi siler bina adını yazar. alan1+alan2 olmamış olur.

Gönderildi : 24/01/2011 14:55

(@humam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

...

Gönderildi : 24/01/2011 15:38

(@humam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İş akışı gecmişini kopyalayabilirmisiniz.İş akışı çalışmış mı görelim.Yaptığınız akış da şu sorun da var.alan1=bölge alan2=bina adı ise yaptığınız işlem de şunu demişssiniz; Oluşturan geçerli bir sharepoint kullanıcısı ise açıklama kısmına önce bölge de olan değeri yaz sonra açıklama kısmına bina adını yaz.Böyle dediğiniz de önce bölgeyi yazar sonra açıklamadan bölgeyi siler bina adını yazar. alan1+alan2 olmamış olur.

Hatalı olsa da en azından alan2 yi yazsın. onu da yazmıyor.ben mi bir hata yapıyorum acaba. iş akışını otomaik olarak başlat diyorum. hatta ellle de başlatıyorum ama işe yaramıyor. İş akıışı geçmişi de..

Gönderildi : 25/01/2011 11:58

(@serkankonak)
Noble Member

İş akışında Bölge ile Açıklama  alanlarının yerlerini değiştirin.

Yani Current Item:Bölge için Açıklama Ayarla

olacak.Açıklama alanına bölge de yazanı yazmış olacak.

Gönderildi : 26/01/2011 03:57

(@humam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet oldu. peki iki alanı birleştirip açıklama alanına fiziksek olarak nasıl yazabilirim acaba ? stun oluşturup hesapla alanı ile yapamıyorum. bölge alanı başka bir yerden geldiği için hesapla formulu bölgeyi görmüyor.

yukardaki ilk resimdeki gibi bölge ve binayı  nasıl birleştirip açıklama alanına yazabilirim.

iş akışında da hesapla diye birşey var. arti,eksi,çarpma gibi işlemlerde kullanıyor. stringler için artı işe yaramıyor galiba.

Gönderildi : 26/01/2011 13:45

(@humam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gerek Kalmadı Buldum Çok Şükür 🙂

Gönderildi : 26/01/2011 14:10

(@serkankonak)
Noble Member

Geçmiş olsun.Bir de nasıl yaptığınızı yazın ki aynı sorunu yaşayan kaynak ararken sizin çözümü bulmuş olsun.

Gönderildi : 26/01/2011 14:13

(@humam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Geçmiş olsun.Bir de nasıl yaptığınızı yazın ki aynı sorunu yaşayan kaynak ararken sizin çözümü bulmuş olsun.

Tabi hemen yazayım.

Belki de herkesin bildiği birşey ben bilmediğimden sormuştum. 

Çözüm:

designer icinden is akislari bolumunden.

1- Action kismindan hesaplama

2-sonra deger arti deger hesapla(ciktiyi...) gibi birsey olusturuyor. oraya tiklayip create new variable diyoruz

3-Name = xxx . Type=dize diyoruz.

4- deger alanlarini secip arti islemini seciyoruz. 2 alan secip birlestirmis oluyor.

5-action dan gecerli ogeye alan ata diyoruz.

6-data sorce kismindan workflow variable kisminda xxx diye tanimlamis oldugumuz hesaplanmis alani seciyoruz 

bu sekilde 2 alani birlestirip 3. bir alana atama yapabiyoruz.

Gönderildi : 26/01/2011 15:20

Paylaş: