Forum

Ana sayfaya duyuru ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ana sayfaya duyuru ekleme

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
698 Görüntüleme
(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba sharepointte ana sayfaya duyuru eklemek istiyorum. Listlerde duyuru var. Fakat edit page yaptığımda web partların altında da bulamadım. Yani tam olarak yapmak istediğim anasayfaya girildiğinde güncel haberlerin okunabildiği bir duyuru paneli yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler

Gönderildi : 07/12/2010 13:24

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sayfayı düzenle dedikden sonra duyuruları eklemek istediğiniz alanı seçtiğinzde üst menüde EKLE butonunu görürsünüz burada varolan liste yi seçip zaten sitenizde olan DUYURULAR listesini seçin ve ekle diyerek işlemi sonlandırın.Aynısı web bölümü butonunu tıklayarak çıkacak olan listeler kitaplıklar menüsündende yapabilirsiniz.

Gönderildi : 07/12/2010 14:35

(@cihanacikgoz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey  versiyonu yazmayı unuttum sharepoint 2007 english kullanıyorum. Sizin verdiğiniz ekran galiba 2010 için. 2007 de bu işlemi nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 07/12/2010 14:41

(@cihanacikgoz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey size bir soru olarak da şunu sorabilir miyim?

Bamboo birthday web partını yükledim. Yükledikten sonra new item yapacağım bir seçenek gelmedi. Acaba contacts altına kişileri mi tanımlamam gerekiyor.

Gönderildi : 07/12/2010 14:47

(@serkankonak)
Noble Member

Serkan Bey  versiyonu yazmayı unuttum sharepoint 2007 english kullanıyorum. Sizin verdiğiniz ekran galiba 2010 için. 2007 de bu işlemi nasıl yapabilirim?

2007 de yine sayfayı düzenle diyip web part ekleyin web partda ne görüntüleneceğini size sorar bir ekranı vardır oradan Duyuruları seçeceksiniz.

Gönderildi : 07/12/2010 14:58

(@serkankonak)
Noble Member

Serkan Bey size bir soru olarak da şunu sorabilir miyim?

Bamboo birthday web partını yükledim. Yükledikten sonra new item yapacağım bir seçenek gelmedi. Acaba contacts altına kişileri mi tanımlamam gerekiyor.

bamboo nun birthday web partı doğum günlerini kullanıcı profilinden alır yani siz kullanıcı eklemezsiniz.Webpart görüntüleme aracıdır yani veri eklemek için değil varolanı göstermek için yapmışlar.Bu bilgiyide kullanıcı profillerinden çeker.Örnek siz Active Directory den profilleri çekiyorsanız AD de kullanıcının doğum tarihini tanımlamıssanız yada kullanıcı profilini düzenleyerek doğum tarihini girmiş ise bu web partda görüntülenecektir.

Gönderildi : 07/12/2010 15:00

(@cihanacikgoz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Serkan Bey

Gönderildi : 07/12/2010 18:24

Paylaş: