sharepoint site map
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint site map  

  RSS
OnurYesil
(@OnurYesil)
Üye

Merhabalar,


 benim iki konuda yardıma ihtiyacım var 🙂


1) portalimiz'in site haritasını çıkarmak istiyorum fakat araştırmalarımda bu işin kod la yapılacağı gibi bir sonuca vardım. kod gerektirmeden portalin site haritasının çıkarabileceğim bir tool varmıdır?


2) sharepoint in raporları haricinde daha düzgün bir şekilde sonuçlar elde edebileceğim bir raporlarma tool u mevcutmudur?sharepoint in raporları çok karmaşık. istediğim sonuçları vermiyor malesef.


 şimdiden teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 31/08/2010 12:04
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

http://www.codeproject.com/KB/sharepoint/SPSiteMapWebPart.aspx

Burada site map provider ve web partı ile ilgili hazır çözüm mevcut uygulayabilirsiniz.(Web partı çalıştırmak için site map provider çözümü de entegre edilmeli ilgili linkden ulaşabilirsiniz.)Bunun dışında Site Index partlarını kullanabilirsiniz sitelerinizi kategorize ederseniz.

Raporlamayı açmanız lazım.Nelerin neyin raporları.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2010 04:18
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

Merhaba,

İstediğiniz şey gerçekten kodla yapılacak bişey. Tahminimce tek sayfada tüm site hiyerarşisine görmek istiyorsunuz. İnternette arattığınızda belki hazır webpartlar olabilir. Onun haricinde hazır gelmiyor malesef.

İkinci bir konu ise Microsoftun ürünlerinde raporlama çözümü ürüne bundle gelmiyorsa standart çözümu Reporting Services tir. Yani raporları Reporting Services ile tasarlayabilirsiniz.

İyi Çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/09/2010 08:19
Paylaş: