Forum

gunluk iş raporu ol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gunluk iş raporu oluşturma sharepoint

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

firmamızda calışanlar yapıtıkları işleri bir kağıt uzerine yazarak sorumlu oldukları departmana raporluyorlar. yani gunluk yaptıkları işleri başlık halinde yazıyorlar. yapımda sbs 2003 pre var. sharepoint de ben bunu digital ortama taşıyabilirmiyim. bununla ilgili bir dokuman varmı ?

tesekkurler...

Gönderildi : 10/08/2010 14:29

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Tabi taşırsınız.Örnek; yeni özel bir liste oluşturun.Bu listede normal raporda hangi alanlar var ise bunları oluşturun kişilerden buradan listeye girip yeni diyerek raporlarını oluştursunlar.

Ya da Server version bir sharepoint kullanıyorsanız infopath form servislerini de kullanabilirsiniz.Birçok yoldan bu dediğinizi daha genişleterek yapmak mümkün.İş akışları da eklenerek rapor oluşturulduğunda amire mail gitmesi gibi aksiyonlarda yapılabilir.

Gönderildi : 10/08/2010 17:53

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

sharepoint daha once hiç kullanmadım. sbs 2003 uzerindeki sharepointi kurmak istiyorum. bunun giriş duzeyinde istediğim seye örnek bir video-dokuman gibi bir şey nasıl bulurum.

örnek :

09.00 - 12.00 server bakım

13.00-14.00 user destek

15.00-16.00 network arızası

vs... herkezin kendi işine gore bir rapor yazıcağı alan  yapmak istiyorum.

Gönderildi : 10/08/2010 18:22

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Selam bu konu daha önce aşağıdaki post üzerinde tartışılmış buradaki linkler size yardımcı olacaktır.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/129828.aspx

Kurulumu yaptıktan sonra oluşturacagınız site altında oluşturacagınız bir görevler listesi oluşturup kişilere siz iş atayabilrisiniz, onların yaptıkları işleri buraya eklemelerini sağlaya bilirsiniz. durum bilgisi ekranı ekleyip yapılmayı bekleyen işleri bir ekranda biten işleri arka ekranda görebilirsiniz. bu listenin raporlarında belli bir tarih aralığında ne kadar iş açılmış ne kadarı tamamlanmış hiç uğraşmadan görebilirsiniz.
Bu site üzerinde neler olup bittigini görmek isteyen kişiler kendileri bu siteye girerek beni uyar bölümünü kullnarak buraya eklenen veya değiştirilen her objenin kendilerine mail atılmasını sağlayabilirler.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2010 18:49

Paylaş: