Forum

Profil Synchronizat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Profil Synchronization Active Directory

15 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
500 Görüntüleme
(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member
Konu başlatıcı

SharePoint -> Active Directory  -> Synchronization

Start Incremental Synchronization dedigimde hata vermiyor sharepoint icerisinde . bu windows hatasi ile kaynakli olabilirmi?

FIMSynchronizationService:
The service encryption keys could not be loaded.
 User Action
 Verify that the service account has permissions to the following registry key:
 HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Forefront Identity Manager\2010\Synchronization Service

FIMSynchronizationService start mi etmem gerekiyor ?
edipde calismazsa database ile bir alakasi varmi?

Gönderildi : 04/08/2010 15:03

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Forefront Identity Manager\2010\Synchronization Service

Forefront for Sharepoint ürününü kurmussunuz sanırım bu ürün ağacından ne kurduysanız kaldırın.Doğru yapılanmamış.Sonra tekrar deneyin.

Gönderildi : 04/08/2010 15:26

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Forefront for Sharepoint ürününü kurmussunuz sanırım bu ürün ağacından ne kurduysanız kaldırın.Doğru yapılanmamış.Sonra tekrar deneyin.

ben öyle bir ürün kurmadim. bunu kendi kurmus olmali cünkü arattigimda

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Forefront Identity Manager  -> mmsps.dll    -> bulunuyor.

dll silmem dogru olurmuki ?

Gönderildi : 04/08/2010 16:03

(@serkankonak)
Noble Member

http://www.microsoft.com/forefront/identitymanager/en/us/default.aspx

Program ekle kaldırda kontrol edin.

Gönderildi : 04/08/2010 16:26

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

http://www.microsoft.com/forefront/identitymanager/en/us/default.aspx

Program ekle kaldırda kontrol edin.

ettim program yok yada ben görmüyorum

Gönderildi : 04/08/2010 16:51

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bir bilgi daha vermek istiyorum -> windows services

Forefront Identity Manager Service  -> started -> administrator

Forefront Identity Manager Synchronization Service -> didn't start -> network service 

C:\Program Files\Microsoft Office Servers\14.0\Synchronization Service\UIShell\miisclient.exe  tikladigimda forefront programi aciliyor ve hata veriyor -> service start edilmemis diye.

iddaa etmiyorum ama ben kurmadim 🙂

office ile birliktemi kuruluyor. simdi benim ne yapmam gerekiyor?

Gönderildi : 04/08/2010 18:37

(@serkankonak)
Noble Member

Beraber geliyor start olması için network service in yetkisi yok diyor.Domain admin hesabı ile servisi start edin çalışacaktır.

Servis çalıştıkdan sonra clientı yeniden açın sync. clientı  burada MOSS-AD ile bitenlerde Success görüyorsanız bir sorun yok demektir.

Gönderildi : 04/08/2010 19:54

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Beraber geliyor start olması için network service in yetkisi yok diyor.Domain admin hesabı ile servisi start edin çalışacaktır.

Servis çalıştıkdan sonra clientı yeniden açın sync. clientı  burada MOSS-AD ile bitenlerde Success görüyorsanız bir sorun yok demektir.

domain admine cevirdim ama start etmiyor. 

The server encryption keys could not be accessed.

User Action

Verify that the service account has permissions to the following registry key:

If the problem persists, run setup and restore the encryption keys from backup.

kurayimmi forefront identity manager i ? belki ozaman regkeyleri dogru yapar ? ne diyorsunuz ?

Gönderildi : 04/08/2010 20:10

(@serkankonak)
Noble Member

Hayır kurmayın.Kullanıcı adı şifreden emin olun. DOMAIN\Administrator olarak yazıldığından emin olun tekrar deneyin sorununuz yetki sorunudur.Local Admini deneyin.

Gönderildi : 04/08/2010 20:29

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hayır kurmayın.Kullanıcı adı şifreden emin olun. DOMAIN\Administrator olarak yazıldığından emin olun tekrar deneyin sorununuz yetki sorunudur.Local Admini deneyin.

tsk ederim boot ettikden sonra starti kabul etti.

Gönderildi : 04/08/2010 20:53

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Find profiles -> total number of profiles : 7    -> bu 7 User nasil listeye bilirim ?

cevabiniz icin simdiden tesekkür ederim

Gönderildi : 04/04/2011 18:09

(@serkankonak)
Noble Member

Bir ricam olacak soruları sorarken özellikle.Lütfen soruyu detaylı yazın.Bu 7 userı nerede listeliceksin o 7 user nedir tam olarak napmak istiyorsunuz gibi sorulara cevap vererek soruyu yazarsanız anlayıp cevap verebilirim. Ben biraz zor anlıyorum da yaşlılık 🙂

Gönderildi : 07/04/2011 14:14

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

pardon, ben o 7 useri o sayfada listelemek istiyorum. örnek vereyim chris degilde ch olarak find diye aratsam bana  ch ile olan bütün userlari listeleyecek. ama ben profile hepsini istiyorum yani find da bir isim belirtmek istemiyorum. cevap icin tesekkür ederim.

Gönderildi : 07/04/2011 16:50

(@serkankonak)
Noble Member

example\ şeklinde aratırsınız bu domaine ait kullanıcıların hepsini listeleyebilirsiniz.Bunun dışında sharepoint veritabanları içerisinde yer alan profile DB de aslında buradaki bilgilerin yer aldığı tablo mevcut SQL query yaparak da verileri çağırabilirsiniz. Tabii eğer SQL ile ilgili bilgi de sıkıntı var ise  2. işlemi yaparken yani SQL içerisinde işlem yaparken dikkatli olun.

Önemli Not: User profile yönetimi alanında en fazla 50 sonuç görüntülenir.

Gönderildi : 07/04/2011 17:04

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

tesekkür ederim dbo. UserProfile_Full select yaparak sonuca ulastim.

Gönderildi : 07/04/2011 18:42

Paylaş: