Forum

InfoPath form

Bildirimler
Hepsini Temizle

InfoPath form

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member
Konu başlatıcı

Infopath formu sharepointda yayinladikdan sonra, fieldlerin icerigini nasil hazir sunabilirim?

1: Mitarbeiter -> suanki kullanici ile yayinlansin istiyorum.

infopathda -> username()   ekledim ama sanirim sharepoint bunu tanimiyor.

2: asagidaki fieldler -> test isim yazdigimda bu isimin kontrolünü sharepoint yapmasini istiyorum. 

infopathda bu örnegi nasil berlirleyebilirim  ->

yardimlariniz icin tesekkür ederim.

Gönderildi : 02/08/2010 20:27

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sharepoint onu tanır.username() komutunu ön izleme olmadan sharepoint sunucu içindeyken test edin kullanıcı profili olan kullanıcı ise oturacaktır.Yalnız form load da kuralı yazmanız gerekir. Ve kural person/group picker denetimi içinde yer alan DisplayName account ID gibi seçeneklerden Accoun Id olanı seçin username() komutunu buraya verin.Çünkü username=Account Id.

Gönderildi : 02/08/2010 20:43

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevabiniz icin tsk ederim.  

kural details demi account ID belirlemem gerekir?

Infopath nereden biliyor sharepointdaki verileri ?

bana resimli örnek gösterebilirmisiniz ? 

Gönderildi : 02/08/2010 22:47

(@serkankonak)
Noble Member

normalde herhangi bir fieldda varsayılan değer alanına username() yazarsanız bu ilgili form da bu alan boşken 1 defa kullanıcı adını yazar.Kaydettiğiniz formu tekrar açtığınızda zaten kaydederken bu alan dolu olduğu için artık bu alanı güncellemez.Bu yüzden formlar her açıldığında -yeni veya kaydedilmiş-  açan kullanıcının usernameinin gelmesini istiyor iseniz infopath de ribbon menude DATA yı tıklayın sağ kısımda Form Load seçeneğini seçip buraya ilgili field için kural yazın.Böylece form her açıldığında açan kişinin username ini alana yazdırmış olursunuz.Gelelim sharepoint ile haberleşmesine...

Siz person / group picker eklediğiniz de formunuzu Sharepoint serverda yayınlarsanız browser destekli olarak, bu denetim A.D. kullanıcılarını çağıracaktır.Yine formu browser destekli olarak sharepoint serverda yayınlarsanız , infopath forms services sayesinde username alanı o an sharepoint de logon olmuş olan kullanıcının Kullanıcı adı olur.

Gönderildi : 03/08/2010 01:39

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sonrasinda  << USERNAME >> seciyorum, ama sonuc   xxx veriyor.

SharePoint userprofillist den veriyi almasi gerekmiyormu ???

Gönderildi : 03/08/2010 03:14

(@serkankonak)
Noble Member

Bunların hicbirini yapmadan boş bir forma person group picker ekleyin bu formus SHAREPOINT SERVER ınıza PUBLISH edin daha sonra kontrol edin kişi seçmek istediğinizde Active Directory kullanıcılarını görüyormusunuz.

Gönderildi : 03/08/2010 06:44

(@serkankonak)
Noble Member

Ayrıca , Sharepoint Server 2010 user profile web hizmetlerini kullanarak Infopath
2010 da eklediğimiz person/group picker denetiminde seçtiğimiz
kullanıcının verilerini nasıl çağırırız sorusuna cevap bulabileceğiniz
makale denememi şuradan indirebilirsiniz.

Gönderildi : 03/08/2010 11:47

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bunların hicbirini yapmadan boş bir forma person group picker ekleyin bu formus SHAREPOINT SERVER ınıza PUBLISH edin daha sonra kontrol edin kişi seçmek istediğinizde Active Directory kullanıcılarını görüyormusunuz.

tsk ederim.

Gönderildi : 03/08/2010 14:41

Paylaş: