User Tablosunu başk...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

User Tablosunu başka yerden çekebilir miyim.  

hümam
(@humam)
Üye

çalıştığım şirkette CRM tablosu var. buradaki tüm kullanıcıları sharepointe aktarıp bu kullanıcılara atanan şifreler ile sisteme giriş yapmaları istenmektedir. bunu nasıl yapabilirim. CRM deki kullanıcıları Sharepoint User Tablosuna nasıl ekleyebilirim. daha doğrusu şu. sharepoint kullanıcı eklenebiliyor. sharepoint bunu kendi veritabanındaki bir tabloya yazıyor. benden istenen ise. sharepointin kendi tablosundan değil de CRM deki kullanılar ile sisteme giriş yapılsın. yani sharepoint user tablosunu kullanılmayacak. bu mümkün mü ? mümkünse nasıl yapacam ?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 18/06/2010 14:18
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

Sharepoint 2 modda çalışırı. AD doğruluma ve form doğrulama. Muhtemelen sizdeki AD üzerinden doğrulamadır. Bu modda kullanıcıları aktaramassınız. CRM dediğiniz Microsoft CRM ise aynı kullanıcı adı ve şifre ile ikisinide kullanırlar. Form doğrulama yaptığınız takdirde bu işlemi yapabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2010 21:02
hümam
(@humam)
Üye

[quote user="Emre BALCI"]Sharepoint 2 modda çalışırı. AD doğruluma ve form doğrulama. Muhtemelen sizdeki AD üzerinden doğrulamadır. Bu modda kullanıcıları aktaramassınız. CRM dediğiniz Microsoft CRM ise aynı kullanıcı adı ve şifre ile ikisinide kullanırlar. Form doğrulama yaptığınız takdirde bu işlemi yapabilirsiniz.[/quote]

 

evet  Microsoft CRM kullanıyorlar. aynı kullanıcı adı ile giriş yapabiliyorlar.şirket kendi müşteriline de sharepoint uygulamasına erişmelerini istiyor. yani CRM içinde var olan müşteriler sharepoint uygulmasında bazı yerlere erişim hakkı vermek istiyorlar. sizin söyledikleriniz beni heyecanladırdı doğrusu. basit bir örnek veya nasıl yapacağım konusunda biraz daha detaylı yazabilir misiniz.

 

 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 18/06/2010 21:14
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Emre Bey cevap verene kadar ben incelemeniz için linki koyayım.SQL ile nasıl form authentication oluşturulcağı anlatılıyor.MS Dynamics CRM de SQL de user ları tuttuğu için oluşturma kısmını geçip işlem yapabilirsiniz.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb975136%28office.12%29.aspx

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2010 02:06
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

Sharepoint üzerinden form authentication yapacaksınız. Internette örnekleri çok. CRM de olan bazı kaynakları veya raporları sharepoint üzerinde yayınlayabilirsiniz. Bazı entegrasyonlar hazır geliyor zaten. Siz sharepointi DMZ dışına bir yere application olarak kuracaksınız. Kurduğunuz siteyi form doğrulama yapacaksınız. Sonra kullanıcıları ekleyin. Sonrada ilgili yetkileri verebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/06/2010 15:38
Paylaş: