Forum

Yeni kurduğum porta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni kurduğum portale 10 Mb nin üstünde excel dosyası yükleyemiyorum.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@mustafakemal1966)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yeni kurduğum portale 10 Mb nin üstünde excel dosyası yükleyemiyorum. Ben SP Central Administrator de web application general setting te upload size limitini 500 MB ye çıkardım. SSP de de Trusted File location da worbook size limitini 500 MB ye çıkardım ancak, hala 10 mb nin üstünde bir dosya upload edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 21/05/2010 20:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Yeni kurduğum portale 10 Mb nin üstünde excel dosyası yükleyemiyorum. Ben SP Central Administrator de web application general setting te upload size limitini 500 MB ye çıkardım. SSP de de Trusted File location da worbook size limitini 500 MB ye çıkardım ancak, hala 10 mb nin üstünde bir dosya upload edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

SP varsayılan dosya boyutu 50MB. Siz nasıl bir hata alıyorsunuz? Zaman aşımı sorunu yaşıyor olmayasınız? Eğer böyleyse IIS'ten timeout süresini uzatmalısınız. Belki de upload için IIS'te özel bir sınırlandırma getirilmiştir dosya boyutu için.

Bir de; eğer özel bir upload formu dizayn ettiyseniz o form için özel bir sınırlandırma getirilmiş olabilir mi?

Eğer bunlar işinize yaramazsa bir de şunu dener misiniz: Sharepoint Designer ile 50MB üstü dosya yüklenmesini sağlayan özel bir form tasarlayıp bununla dener misiniz?

İyi çalışmalar

Gönderildi : 22/05/2010 15:46

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Muhtemelen sizin network politikasından dolayı takılıyordur. Onları kontrol ettirin. 

Gönderildi : 22/05/2010 21:57

(@mustafakemal1966)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Emre bey aynı network üzerinde başka bir portal e 500 mb lik dosya upload edebiliyorum.

Gönderildi : 23/05/2010 13:59

(@mustafakemal1966)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mert bey ;

Önce ilginiz için teşekkürler. Aynı network te başka bir portale 500 mb lik excel dosyalrı upload edebiliyorum. Yani IIS ihtimali zayıf. SSp de ve Web application general setting te de sizları 500 mb ye çektim. Ama yükleme tamamlandı gibi görünüyor, hata vermiyor fakat liste de görünmüyor.

Gönderildi : 23/05/2010 14:02

(@mustafakemal1966)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Ben şöyle çözdüm.

C:\inetpub\wwwroot\wss\VirtualDirectories\80 dizinindeki web config dosyasına aşağıdaki kodu yazarak 200 mb ye kadar upload size ını yükledim. dosyalrı upload edebiliyorum. buradaki sayısı 2 ile çarpın 400 mb ye çıkartabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

<system.webServer> 
<security> 
<requestFiltering> 
<requestLimits maxAllowedContentLength="209715200"/> 
</requestFiltering> 
</security> 
</system.webServer> 

Gönderildi : 23/05/2010 17:41

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar

Ben şöyle çözdüm.

C:\inetpub\wwwroot\wss\VirtualDirectories\80 dizinindeki web config dosyasına aşağıdaki kodu yazarak 200 mb ye kadar upload size ını yükledim. dosyalrı upload edebiliyorum. buradaki sayısı 2 ile çarpın 400 mb ye çıkartabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

<system.webServer> 
<security> 
<requestFiltering> 
</requestFiltering> 
</security> 
</system.webServer> 

Geribildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 23/05/2010 22:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Arkadaşlar

Ben şöyle çözdüm.

<system.webServer> 
<security> 
<requestFiltering> 
</requestFiltering> 
</security> 
</system.webServer> 

Çok profesyonelce çözüm olmuş; ama yine IIS ayarı gibi duruyor (bir nevi). PHP'nin php.ini ayarı olan upload_max_filesize değişikliği gibi yani.

Gönderildi : 24/05/2010 01:32

Paylaş: