Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

3lü onay

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@Cupid)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ptesi günü micrsofttaki soru sorabileceğimizi söylemiştiniz,sharepoint 2007'de document centera 3 kişinin onayı olduktan sonra yayınlanacak bir workflowu nasıl yapabilirim?Sharepoint designer ile?Ama sunuda istiyorum document centera yüklendiğinde onaylayacak 3 kişiye mail gidicek ve bu kişiler sıra ile onaylayacak

Gönderildi : 15/04/2010 17:52

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba

burda direk iş akışını yaz derseniz zor olur. Ama bunu yapmanız gereken yol Sharepoint designer ile workflow yazabilirsiniz. Takıldığınız konuları sorabilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 16/04/2010 02:00

(@Cupid)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

ben şurada takılıyorum şimdi döküman yaratıldığında mail gönder dedim ve kişileri seçtim,daha sonra bunlardan biri onaylarsa durumu değiştiriliyor yani sorunum orada ben seri yada pararlel mi seçimi yapabiliyor muyum?

Gönderildi : 16/04/2010 13:11

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Onaylayacak kullanıcıları seçtiğiniz alanda en üst kısımda paralel yada seri onay seçeneğini görebilirsiniz(parantez içinde seri ve paralel şeklinde yazar).Burdan seri yada paralel onay akışına sokabilirsiniz.Burda diğer onemli husus yeni oluşturulmuş bir öğede akış başlayacak şekilde ayarladıysanız ve değiştirildiğinde akışı başlatı seçmediyseniz seri onayda sıkıntı olacaktır.Örneğin bir excel dosyasını belge kitablığına eklediniz 3 kişinin olduğu seri onay akışına soktunuz.İlk kişi onayladı.Onay 2.kullanıcıya geçti 2 kullanıcı onaylarken belgedede değişiklikler yaptı.İşte onay akışı oluştururken "değişiklerde iş akışı başlat" seçmediyseniz 1.onaylayan kişi bu değişikliği onaylamamış olacak.Seçerseniz onay başa dönüp bu değişikliğinde onaylanması istenecek.Böylece onaylayacak olan 3 kişinin de aynı belgeyi onaylaması sağlanmış olacaktır.Bu kısım aslında tamamen yönetimsel bir seçimdir.

Gönderildi : 18/04/2010 04:04

Paylaş: