Forum

masterpage refresh ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

masterpage refresh sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

kolay gelsin arkadaşlar....

ms.sharepoint ile sayfa yaparken kullanılan masterpage üzerindeki contentplaceholder ile tüm linkler gelmekte..ancak her tıklamada sayfa refresh olduğundan masterpage üzeinde durması gereken bilgilerde sıfırlanmakta....örneğin kullanıcı girişi yapılırken kullanıcı adı label üzeinde yazıyor ancak başka sayfaya bastığımda masterpage refresh yaptığından label içide sıfrılanıyor.....yani kullanıcı adı ve parola yazıyorsunuz masterpage üzerinde..sonra ilgili sorgular çalışıyor ve kullanıcı bulunuyor...kulanıcı adını label içerisine yazdırıyorum.ama yine masterpage üzerinde herhangi bir butona başka sayfa linki bukunmakta ona basınca masterpage refresh leniyor..ve label içindeki biligde sıfırlanıyor......bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim...aynı çözümpark sitesindeki mantık gibi kullanıcı adı daima kalsın istiyorum ama bi türlü refresh sorununu çözemedim..yada refresh yapsa bile session olarak nasıl label içindeki bilgiyi çıkış butonuna basana kadar kalmasını sağlayabilirm...

iyi çalaışmalar....

Gönderildi : 07/04/2010 15:58

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Label içeriklerini sharepoint tag lari ile yapıyorsunuz değilmi? Yoksa custom kodlarmı yazıyorsunuz?

Gönderildi : 09/04/2010 12:03

Paylaş: