Forum

Sharepoint Services...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Services 3.0 datasını SQL datasına aktarma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
316 Görüntüleme
(@abdullah.koc)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sharepoint kurulumu yaparken basic kurulum yaptığım için veritabanı Windows Internal Database olarak oluştu. Bunu sonradan öğrenip SQL Server 'da tutmamın daha sağlıklı olacağına karar verdim.

Mevcut bilgilerimi kaybetmeden Windows Internal Database 'den SQL Database 'e geçiş yapmam mümkünmüdür.

Yada SQL datasına geçiş yapabildikten sonra Windows Internal Database 'deki kayıtlarımı sonradan SQL Server 'a aktarmam mümkünmüdür ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 01/04/2010 20:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

İyi günler.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc287738.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/04/2010 21:00

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Öncelikle hem sharepoint yönetim panelinden ardından garanti olsun diye stsadm -backup komutu ile yedek alın. Ardından mevcut sharepoint kurulumunu kaldırın, Sql serverinızı kurun. Yeniden sharepoint kurulumunu yaparken seçim esnasında sql server kullanacağınızı tabiyaren farm seçeneğini seçin. Yapılandırma sayfasında Sql server bilgilerinizi girin. Eski yedeğinizden yeniden döndürün. Çoğu zaman sorunsuz dönersiniz. Sorun olursa yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

Gönderildi : 01/04/2010 21:36

(@abdullah.koc)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

İyi günler.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc287738.aspx

Kolay gelsin.

Öncelikle hem sharepoint yönetim panelinden ardından garanti olsun diye stsadm -backup komutu ile yedek alın. Ardından mevcut sharepoint kurulumunu kaldırın, Sql serverinızı kurun. Yeniden sharepoint kurulumunu yaparken seçim esnasında sql server kullanacağınızı tabiyaren farm seçeneğini seçin. Yapılandırma sayfasında Sql server bilgilerinizi girin. Eski yedeğinizden yeniden döndürün. Çoğu zaman sorunsuz dönersiniz. Sorun olursa yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

ilginize çok teşekkür ederim. deneyip sonucu paylaşacağım.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 02/04/2010 03:58

Paylaş: