Forum

sharepoint genel ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint genel kullanım ve yedekleme

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
566 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Share point 2007 trial versiyonu kurdum.Makalede anlatımı var yarın anlatımı adım adım izleyip temel olarak bilgi sahibi olacağım.

Öğrenme aşamasına geçemeden bir iki soru sormak istiyorum.

1-Sharepoint2007 kurulumu tamamen otomatik yapıyor.Sql serveri runtime olarak kuruyor.Share point yedeklemesi nasıl yapılır.Bir göçmeye karşı iis üzerindeki sharepoint ve database nasıl yedeklenir.

2-Database nerede tutulur.

3-Şu anda sadece kurulu olan serverin idsi ile login oluyorum.Nereden kullanıcı tanımlayıp haklar verebilirim.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/12/2009 20:12

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

1.Sql i runtime kurmuyor. ücretsiz express edition kuruyordur. onunda sınırı 4 GB dır. Central admin bölümünden yedekleyebilirsiniz.
2. Database program files altındaki sql express dizini altındadır.
3. Kullanıcıları site settings menüsündeki kullanıcı ve gruplar menüsünden yapabilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Emre BALCI 

Gönderildi : 30/12/2009 00:25

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için Teşekkürler.Bazı sorumlarım olacak.Makale içinde teşekkürler baya yol kattettiriyor insana.

1-Yedekleme işlemini sharepoint içindenmi yapmak daha mantıklı sql üzerindenmi.

2-Yedekleme işlemi sharepoint üzerinden yapılır ise yeni kurulumda yedek çağrılınca her şey sorunsuz çalışmaya devam edecekmi.(Dökümanlar içerik v.s.)

3-Yeni kullanıcı oluşturmak isteken dc üzerinden kullanıcıyı check edip ekliyor.Fakat kullanıcı ile login olamıyorum.Erişim reddedildi uyarısı veriyor.

4-Login olma ekranında windows oturumu açan kullanıcıyı outllok yada windows üzerinde bir paylaşıma girer gibi tanıyıp içeri alamazmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/12/2009 00:35

(@emrebalci)
Reputable Member

Yedeklemeyi sharepoint üzerinden almak daha mantıklı. Geriye döndüğünüzde herşeyiyle geri getirecektir. Site authentication ayarlarınızı kontrol edin. Otomatik login için explorer ayarlarından otomatik logon tanımlaması yapabilirsiniz. Kullanıcı domaine login olduğunda sharepointe de kullanıcı sormaz.

Gönderildi : 30/12/2009 12:17

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şöyle bir sorunum var makaleyi takip ederek her şeyi gerçelşetirdim.Admin konsoldan 2 adet sharepoint sitesi oluşturdum.Resimdeki gibi CE INTRANET  ve NETTONET isminde.

Fakat normal olarak share pointe bir kullanıcı oalrak girmek isteyince varsayılan ÇE İNTRANET yerine aşağıdaki resimdeki giriş isimli sayfa geliyor.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Tşk.

Gönderildi : 31/12/2009 15:46

(@emrebalci)
Reputable Member

Oluşturduğunuz kısım site değil. Site üzerinde çalışan SSP yani Paylaşılan servisler. Siteleri burdan oluşturmayacaksınız. Burda 1 tane SSP olması yeterli. diğerine gerek yok.

Gönderildi : 31/12/2009 17:06

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Bu konuyu biraz açarmısınız rica etsem,

Ben 2.sspyi sileceğim.Benim ana ekranım yani bu giriş sayfasımı olacak az açarmısınız.

Diğer kullanıcıları birini silince tek var sayılan ssp kalacak oradanmı oluşturacağım.

Genel hatlarını kısaca özetlerseniz sevinirim.Makaleyi birebir uyguladım ama kurulum aşamasından sonra açıkçası ne yapacağımı pek anlamış değilim.

Gönderildi : 31/12/2009 17:12

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Evet Devam ederseniz  bende  Takıp etmekteyım ...

Gönderildi : 22/01/2010 19:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0

WSS3 şu anda size yönetim merkezini gösteriyor buradan site kurmanız gerekmekte.

Bu alana gelmek için BAŞLAT/yönetimsel araçlar/Sharepoint 3.0 Yönetim merkezini kullanırsınız.

burada uygulama yönetiminden

web uygulaması oluştur veya genişletten devam ediniz.

Gönderildi : 03/02/2010 14:52

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Teşekkürler kurulumdan sonra dönüş yapacağım.

Gönderildi : 03/02/2010 15:21

Paylaş: