Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

kurulum

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@emirdesen)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

sharepoint kurmak istiyorum, kullanıcıların yaptıkları gunluk işleri bu servise yazsınlar bunun için share point uygunmudur .setup ve gunluk işleri kaydedicekleri alan hakkında yardımcı bir dokuman makale yada yol gosterebilirmsiniz.

1 adet sbs pre 2003  ve 1 adet 2003 server std yapımda var hangiisne kurayım

exchange ve sql de yok yapımda? bunlar gereklimi ? 

Gönderildi : 30/10/2009 16:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Emir bey ;

Öncelikle lütfen forum kurallarını okuyalım , "Kurulum" isminde bir başlık açıklayıcı bir soru başlığı değil .

MOSS için kurulum ile beraber zaten bir db kurulumu gerçekleşiyor ve mail göndermesi için exchange şart değil ama bir mail sistemi olursa bilgi maillerini alma gönderme noktasında size çözüm üretir.

Günlük işleri yazmak için MOSS biraz pahalı olur bence ondan ücretsiz olan WSS kullanabilirsiniz , gerek moss gerekse WSS ürünlerinin kurulum makaleleri ve yönetim makaleleri sitemizde mevcut.

Kurulum noktasında ise sizde eğer SBS var ise zaten sbs ile beraber WSS geliyor bu nedenle zaten bu ürüne sahpisiniz sadece yönetmeniz yeterli olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2009 17:14

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Kuruluma başlamadan önce okumanızı önerdiğim üç makale var. Bunlardan sonra sharepoint ile alakalı diğer makaleleri de okumanız yararınıza olacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/archive/2009/02/08/moss-2007-sharepoint-server-2007-nedir.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/archive/2009/02/23/ad-m-ad-m-sharepoint-2007-kurulum-ve-konfigurasyon.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/archive/2009/07/12/wss-ile-web-application-site-collection-ve-subsite-tanimlama.aspx

Hangi makineye kuracağınız tamamen yapınıza özeldir. Makineler boş ise ben olsam SBS ile gelen WSS kullanırım. Ama sizin makinelerin özellikleri nelerdir, üzerilerinde hangi servisler çalışmaktadır veya çalışması planlanmaktadır? Öncelikle bir altyapı planlaması yapmanızı öneririm.

Gönderildi : 30/10/2009 17:17

(@emirdesen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yapımda 2003 std r2 (hp G3 ınter (r) xeron (tm) cpu  2.80 ghz 2.79 ghz 1 gb ram 35 gb disk boş alan 25 gb)  file server yuklu sadece

digeri 2003 sbs HP G5 intel r xeron cpu e5420 2.50 2.50 ghz 3.5 gb ram olan bir makilna var ve bunda ad ve kurumsal muhasebe programı ve terminal server olarak dışarıdan bağlanan 2 kullanıcı  var.  diks 136 gb boş alan 100 gb

bu yapıya 2003 mu 2007 mi wss kurayım, wss ve moss arasındaki farkı araştırırım ben sadece kullanıcıların gunluk yaptıklartı işleri digital ortama almak istiyorum diğer ozellikleri kullanmak için araştırma yaparım istediğim şley için hangi makina uygun olur ve neyi tam olarak kurmalıyım

saygılar...

Gönderildi : 30/10/2009 17:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

SBS üzerinde sharepoint olduğunu söyledim zaten ancak siz postumu okumadınız herhalde postumde net olarak açıklama yaptım .

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2009 18:10

(@emirdesen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardımların için çok tesekkurler. kurulumdan sonra takıldığım bir yer olursa tekrar dan rahatsız ederim sizi ilk defa kurucağım için o modul varmı bilmiyourm cunku içinde 🙁

Gönderildi : 30/10/2009 18:16

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba Emir Bey,

Ben genel bir bilgi vereyim. MOSS 2007 ve WSS 3 son versiyonlardır. Bunları kullanmanız gerekir. WSS 3 versiyonu SBS ve Win2003 ile beraber ücretsiz gelir. MOSS 2007 ücretli ve daha kapsamlı versiyonudur. Bence WSS 3 ile başlayın. talepler artarsa MOSS 2007 ye geçersiniz.

İyi Çalışmalar

Emre BALCI 

Gönderildi : 30/10/2009 18:19

(@emirdesen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/archive/2009/07/12/wss-ile-web-application-site-collection-ve-subsite-tanimlama.aspx

su makalede C:\Inetpub\wwwroot dosyasından sonra wss oluşmamaış  web arayuzunden neyin ip sini yazıcam da arayuze ulaşıcam bir de bu modulde benim dediğim olay varmı yoksa kendimizmi tasarlıcaz gunluk mesela yaptığım işleri yazıcam gun gun ve onları toplu bir şekilde başka bir yerden gormek istiyorum bunu yapan varmı

Gönderildi : 30/10/2009 18:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Resimde adres belirtilmiş , sadece oraya kendi server isminizi yazmanız yeterli veya yönetimsel araçlardan central administration aracına tıklayarakta ulaşabilirsiniz

Gönderildi : 30/10/2009 18:50

Paylaş: