Forum

sharepoint izinleri

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint izinleri

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sistemimde MOSS2007 kullanıyorum. Şu şekilde değişik bir izin işlemi yapabilir miyim diye uğraşıyorum ama henüz bir çözüm bulamadım. Sharepoint ustası arkadaşlardan yardım bekliyorum 🙂

Mesela bir döküman kütüphanesi düşünelim. Klasörler içinde doc xls gibi şirket formları var. Ben bazı kullanıcılarımın bu dökümanları görebilmesini fakat açamamasını istiyorum. Yani klasörü tıklasın (extend etsin), belgelerin listesini, isimlerini görebilsin ama açamasın veya tıklayamasın. View izni verince dökümanları görebiliyor ve ayrıca read-only olarak tıklayıp açabiliyor. Ben bu açabilme veya tıklama olayını yapamasın istiyorum.

Böyle birşey yapabilir miyim? Çok teşekkürler.

Gönderildi : 14/10/2009 13:04

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

İstemiş olduğunuz normal Sharepoint izinleriyle biraz zor ancak RMS kullanıyor iseniz sharepointi rms ile entegre edip bu işlemleri yapmayı başarabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/default.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/10/2009 00:04

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler, cevabınız doğrultusunda RMS ile ilgili inceleme yaptım ve denedim, istediğim işlemi gerçekleştirebiliyorum.

Ayrıca araştırırken bir web part yazarak "ElevatedPrivileges" isimli bir metod ile de bunu gerçekleştirme ihtimalimin olduğunu öğrendim. Webpart yazma konusunda pek bir bilgim yok ne yazık ki, öğrenip birşeyler yapmaya çalışacağım 🙂

Gönderildi : 15/10/2009 12:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Batuhan bey merhaba,

Sorununuza benzer bir sorunum var nasıl yaptığınızı yazarmısınız rica etsem?

Gönderildi : 02/12/2010 20:34

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Webpartlar yazarak kütüphanelerin içindeki belgelerin listelerini gösterebilirsiniz. Yetkileri olmadığı içinde açamazlar. Bu custom bir çözümdür.

İkinci çözüm RMS (Right Management Server) dediğimiz yöntemle kişi bazlı yetkilendirmeler vererek kimin açıp açamayacğaını belirtebilirsiniz.

Gönderildi : 03/12/2010 16:24

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

RMS nin Sharepoint ile entegrasyonu ile ilgili Çözümpark makalesine buradan ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 03/12/2010 18:41

Paylaş: