sharepoint izinleri
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint izinleri  

Batuhan Cetin
(@BatuhanCetin)
Üye

Merhabalar,


Sistemimde MOSS2007 kullanıyorum. Şu şekilde değişik bir izin işlemi yapabilir miyim diye uğraşıyorum ama henüz bir çözüm bulamadım. Sharepoint ustası arkadaşlardan yardım bekliyorum 🙂


Mesela bir döküman kütüphanesi düşünelim. Klasörler içinde doc xls gibi şirket formları var. Ben bazı kullanıcılarımın bu dökümanları görebilmesini fakat açamamasını istiyorum. Yani klasörü tıklasın (extend etsin), belgelerin listesini, isimlerini görebilsin ama açamasın veya tıklayamasın. View izni verince dökümanları görebiliyor ve ayrıca read-only olarak tıklayıp açabiliyor. Ben bu açabilme veya tıklama olayını yapamasın istiyorum.


Böyle birşey yapabilir miyim? Çok teşekkürler.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14/10/2009 13:04
Cenk Balcı
(@cenkbalci)
Üye

Merhaba,


 


İstemiş olduğunuz normal Sharepoint izinleriyle biraz zor ancak RMS kullanıyor iseniz sharepointi rms ile entegre edip bu işlemleri yapmayı başarabilirsiniz.


http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/default.aspx


Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/10/2009 00:04
Batuhan Cetin
(@BatuhanCetin)
Üye

Teşekkürler, cevabınız doğrultusunda RMS ile ilgili inceleme yaptım ve denedim, istediğim işlemi gerçekleştirebiliyorum.


Ayrıca araştırırken bir web part yazarak "ElevatedPrivileges" isimli bir metod ile de bunu gerçekleştirme ihtimalimin olduğunu öğrendim. Webpart yazma konusunda pek bir bilgim yok ne yazık ki, öğrenip birşeyler yapmaya çalışacağım 🙂

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 15/10/2009 12:09
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Batuhan bey merhaba,


 Sorununuza benzer bir sorunum var nasıl yaptığınızı yazarmısınız rica etsem?

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/12/2010 19:34
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

Merhaba,

Webpartlar yazarak kütüphanelerin içindeki belgelerin listelerini gösterebilirsiniz. Yetkileri olmadığı içinde açamazlar. Bu custom bir çözümdür.

İkinci çözüm RMS (Right Management Server) dediğimiz yöntemle kişi bazlı yetkilendirmeler vererek kimin açıp açamayacğaını belirtebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2010 15:24
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

RMS nin Sharepoint ile entegrasyonu ile ilgili Çözümpark makalesine buradan ulaşabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2010 17:41
Paylaş: