Forum

active directory we...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory web browser

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
372 Görüntüleme
(@MEHMETGUNGOR)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

// searcher a filtre vermek

DirectorySearcher searcher = new DirectorySearcher("(&(objectCategory=User)(samAccountName=" + userName + "))");

SearchResult result = searcher.FindOne();

DirectoryEntry employee = result.GetDirectoryEntry();

string FirstName = employee.Properties["CN"].Value.ToString();

xnMyForm.SelectSingleNode("/my:alanlarım/my:FirstName", ns).SetValue(FirstName);

bu kodla bir info path forma ,active directory bilgilerini çekiyorum, fakat infopathde sorun olmuyor, yalnız formu web üzerinden açmak istediğimde hata veriyor..

Form işlenirken bir hata oluştu.
Formu doldurmaya yeniden başlamak için Devam düğmesini tıklatın. Form verilerinizi hata denetlemesi yapmak isteyebilirsiniz.
Formun yeni kopyasını yüklemek için Yeniden Başlat düğmesini tıklatın.

Sunucunun Windows olay günlüğüne girdi eklendi.

Günlük Kimliği:5337

eklenen de bir günlük bulamadım,neden olabilir.

Gönderildi : 02/07/2009 12:17

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

aynı konu tartışılmış burada;

Doing that fixed the issue.

You can sign the form template by selecting Tools -> Form Options -> Security and Trust tab -> checking Sign this form template.

Hope it works for you!

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sharepointinfopath/thread/b06ef9b9-9a7c-46bf-befd-4ab53bedb637

Gönderildi : 17/07/2009 01:01

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

yalnız bu sadece o domain içinde giren makineler için olabilir. Domain dışından formu dolduranlarda da aynı hatayı alırsınız. Bu yüzden infopath services kullanmanız zor. Formu dolduran makinede infopath kurulumu gerekebilir.

Gönderildi : 17/07/2009 12:20

(@MEHMETGUNGOR)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

directorysearcher web de tanımlama yapabilmesi için bir de ldap protolünü kullanarak domaini mi gösterdim, domain içinde sorun yok

Gönderildi : 20/07/2009 19:57

Paylaş: