Forum

ınfopath formlar

Bildirimler
Hepsini Temizle

ınfopath formlar

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
578 Görüntüleme
(@MEHMETGUNGOR)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

office infopath'le yapılan kod içeren formları, kendi network ümdeki infopath yüklü olmayan bi bilgisayrda web browser kullanarak nasıl açabilirim.

formların ayarların da "Web sayfası olarak görüntüle " seçeneği seçili

formlar tam güvenli olarak ayarlandı

formları share point e uygulama yönetiminden ekledim.

Gönderildi : 20/06/2009 15:40

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Akışı nasıl yaptığınızı bilmiyorum ama ben genel nasıl yapıldığını anlatayım. Infopath de formunuzu hazırladınız. Web browserda çalışabilir hale getirdiniz. Bundan sonra sharepoint içinde bir form kitaplığı açtınız. Veya direk infopath içersinde file menüsünden publish veya türkçesi yayımla dediniz. Sonrasında ilgili alanları doldurdunuz ve site ve kitaplığı seçtiniz. Yayımladıktan sonra. sharepoint içersinde form kitaplığına geldiniz.formun ayarlar kısmından gelişmiş ayarlar kısmına girdiniz. Formun browserda açılacak şekilde göster radiobuttonunu seçtiniz ve onayladınız. Bundan sonra kullanıcıların browserinde açılacaktır.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 21/06/2009 14:48

(@MEHMETGUNGOR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Aynı şekilde yapıyorum ama, bir yerde bi eksiklik kaldı herhalde, formda sql kodları var, direk herhangi bir formu ykardaki şekilde yayınlayabiliyorum

Gönderildi : 22/06/2009 16:01

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

tasarım denetleyicisinden uyumluluk ayarlarını kontrol edin. Sql komutlarıda varsa çalışmayabilir. Onları webservisine çevirin.

Gönderildi : 22/06/2009 19:36

(@MEHMETGUNGOR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tasarım denetleyicisinde hiç bir sorun görünmüyor,

sql serverdan sadece select sorgusu çalıştırıyorum, ve infopath de bunun desteklendiği söyleniyor.

eğer infopathden sql e insert işlemi yapılacaksa o zaman web servicelerle yapılacak diye biliyorum

yaptığım işlem akışı şu şekilde:

bir tane metin kutusu ve düğme ekledim, düğmeye basınca select sorgusuyla databaseden tek bi değeri metin kutusuna yazıyor.

bu form kendi bilgisayarımda ve diğer infopath2007 olan bilgisayaralrda infopath üzerinden açılıyor.

sonra yayımla diyerek sharepointeki bi form kitaplığı seçiyorum(burda bi uyarı var "bu form şablonun tarayıcı tarafından kullanılabilmesi için yönetci

tarafından onaylanması gerekiyor "diye buda form tam denetimde olduğu için)

"bu form şablonunu taraycı kullanarak doldurulacak şeklinde etkinleştir" seçili

alttada yöneticinin onayladığı form şablonu seçili

diğer ekrana geçince formu kayıt edilmesi isteniyor.

hardiske kayıt ettiğim bu formu , sharepoint uygulama yönetiminden ,form şablonları yönetiminden ekliyorum,daha sonra etkinleştiriyorum

form şablonları bölümünde kullanılabilir şekline gelince burdan kopyala yapıştırla , diğer oluşturduğum form kitaplığına yapıştırıyorum ve bu şablonu kullan diye gösteriyorum.

formu share point de etkinleştirim, form şablonları bölümüne geldiğinde orda üzerinde sağa basıp web üzerinde düzenle deyince webde açılıyor.

diğer bilgisayarlarda web de açılmıyor(infopath olmayınca webde açılması gerekmiyor mu?)

kolay gelsin

Gönderildi : 22/06/2009 20:08

(@MEHMETGUNGOR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İçerik türleri olarak eklendiğinde sorun kalmıyor

Gönderildi : 01/07/2009 13:53

Paylaş: