Forum

MOSS Site Collectio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MOSS Site Collection olusturamamaca

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@AltugERBASI)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

MOSS 2007 uzerinde ilginc bir durum ile karsi karsiyayim.

Mevcut test ortamimda 80 portunda header i INRANETTEST olan ve sorunsuz calisan bir site mevcut idi. Bunun uzerine, daha once defalarca yaptigim sekilde, yeni bir site collection tanimladim ve 80 portundan INTRANETDEV header i ile olusturdum. Olusturma sirasinda IIS i otomatik restart et dedim. Calismasi bitti herhangi bir hata vermedi.

Tamam peki bu site collection i birde extend edeyim dedim. Header lari portlari site admin i vs tanimlayip OK dedim. Bu da sorunsuz tamamlandi.

Hadi acayim sunu da bir kac site tanimlayayim diye actim browser i http://INTRANETDEV yazdim, amanin 400 hatasi. Kontrollerim sonrasinda Inetpub altinda ilgili dosyalarin olustugunu, Central Administration da tanimlarin gozlemlenebildigini ancak IIS tarafinda ilgili site in olusturulamadigini goruyorum. Sunucuda Event Log da, Trace log’da hicbir hata yok bu konu ile ilgili?

Fikri olan arkadasim var mi? MOSS 2030 u bekliyorum, bekliyorum, bekliyorum.

Not: silip tekrar olusturacagim ama sorunun ne oldugunu da merak etmiyor degilim.

Gönderildi : 13/05/2009 16:04

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Çok spesifik bi durum. Görmeden tam olarak bişey diyemiyorum.

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 13/05/2009 16:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

sharepoint konusunda cok bilgi sahibi değilim ama, 80  portuna bağlı iki adet web sitesi yayınlamak için host header kullanman gerekiyordu, bu girdiğin header'ı da DNS 'te host kaydı olarak eklemen gerekirdi, istersen bi dene ama emin değilim

Gönderildi : 02/07/2009 01:23

Paylaş: