Forum

MCT olan arkadaşlar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCT olan arkadaşlardan yardım ricası ;

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@OsmanBALCI)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

Son 2 haftadır beni epeyce meşgul eden bir konuda detaylı bir araştırma yapmama rağmen tıkanmış bulunmaktayım. Konu şu ;

Uzun yıllardır (16 yıl ) IT sektöründeyim. Bugüne kadar sertifikasyona gerek duymadım. Ancak bu noktadan sonra kariyerime MCT olarak devam etme niyetindeyim. O yüzden de bu sertifikasyonları (MCSE yada MCSA) tamamlamam gerekmekte. Bu doğrultuda birkaç eğitim kurumu ile görüştüm.

Ancak eğitim programlarına bakınca bunların hemen hepsini zaten biliyor ve uyguluyor olduğumu farkettim. Dolayısıyla bu krizde bu eğitimlere 6.000 - 7.000 TL vermek bana pek mantıklı görünmedi. 

İlgili sınavlardan bazılarını ( örneğin 70 620 ) internetten indirip denedim ve sınavı geçtim. Demek istediğim evdende çalışıp bu sınavları verebileceğimi düşünmekteyim.

Şimdi sizlere asıl sorum şu ; MCT için bir kurumda ( Sinerji ) "eğitimcinin eğitimi" programına katılmam gerekmekte sonrasında da Microsoft'ta bir sunum yapıp MCT olabiliyorum. Ancak bu noktadan sonra benim sanırım bir stajerlik dönemim başlaması gerek. Bu noktada bu desteği kimden yada hangi kurumdan nasıl alabilirim.

Ya da bu bağlantıyı yakalamam için ilgili eğitim kurumlarından birine gidip illa ki bu eğitimleri (MCSE) orada mı almam gerekli.

Çok uzun yazdım farkındayım. O yüzden sabrınız için teşekkür etmek istiyorum.

Değerli tavsiyelerinizi ve önerilerinizi önerilerinizi bekler, herkese çalışma hayatında başarılar dilerim.

Saygılarımla, 

Gönderildi : 14/04/2009 13:03

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Sertifikasyon konusunda MS'un illaki eğitimi bir kurumdan alıcaksın gibi bir baskısı yok. Sınavlara girmeniz yeterli.

Gönderildi : 14/04/2009 13:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Eğitim almak elbetteki iyi ancak siz eğitim almak istemiyorum sadece sınava gireceğim derseniz.Prometric in sitesinden sınav için sınav noktarından rezervasyonunuzu yapabilri ve sınava o şekilde girebilirsiniz.Sınavlar için portalda  resimler/teknik kısmındaki bilgiye bakabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 14/04/2009 15:06

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Degerli MCT arkadaslarimizdan ve sponsorumuz ITSTACK'tan bu konu ile ilgili detay bilgi alabilirsiniz.

Iyi günler dilerim

Gönderildi : 14/04/2009 15:16

Paylaş: