Forum

Microsoft sınavları...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft sınavlarının revoke edilmesi ve MCM hakkında...

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@mustafaresat)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Microsoft dumperlığı (Paper MCSE kavramını) engellemek için kısa aralıklarla sınavlara girişlerde, kısa sürede bitirenlerde(30-70 dk arası) veya kısa sürede yüksek not alanların (900 ve üstü) sınavlarını revoke ediyor diye biliyorum. Eğer bu doğru ise normal bilgi ile giren bir insanın sınavlarının revoke edilmemesi için minimum ne kadar zaman aralığında sınavlara girmesi doğru olur. Ayriyeten microsoftun yeni sertifikasyon sisteminde MCITP'den sonraki sertifika olarak görünen MC Master (MCM) olabilmek için 2 ayrı ünvan var (aşağıda mevcuttur). Bunlardan hangisinin sınavlarına girmemizi önerirsiniz? Bu konularda bilgilendirebilirseniz sevinirim...

1. Microsoft Certified Master: Windows Server 2008: Directory 

2. Microsoft Certified Master: Exchange Server 2007

Gönderildi : 19/12/2008 01:22

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Revoke işlemi (yani verilen sertifikanın iptal edilmesi) sınava giren adayın sınavda başka kişilerle kontak kurması, sınav kurallarını ihlal etmesi ve Microsoft Sertifika programının güvenilirliğini düşürecek hareketlerde bulunması durumunda gerçekleştirilir.

MCM ünvanı ise kendi içinde 5 e ayrılır. ( Daha sonra eklenenlerde olabilir)

Bir MCM  bölümü tavsiye edebilmek için yatkınlığınız önemlidir.Hangi bölüme yakın iseniz onu seçebilirsiniz.

Gönderildi : 19/12/2008 11:30

(@mustafaresat)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. MCM konusunda da ben "Microsoft Certified Master: Windows Server 2008: Directory" seçeceğim heralde.

Gönderildi : 19/12/2008 17:28

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Rica Ederim. Bu konuyu sabit başlıklar altına ekliyorum yakın zamanda cok sorulacak konular arasına girer.

Ayrıca MCM : w2008 Directory olmak diğer MCM lerden daha zordur ve en az 5 yıllık Active Directory Install, Confg. etc. tecrubesi istenmektedir. Şimdiden başarılar dilerim.

Gönderildi : 19/12/2008 18:54

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

birde 12 bin dolar para istiyor diye biliyorum yanlışmı biliyorum ?

Gönderildi : 20/12/2008 18:42

(@kenanbulbul)
Gönderiler: 85
Estimable Member

MCM olmak kolay bir iş değildir. Cisco'nun CCIE sınavı gibi , yazılı ve lab sınavları vardır. 5 yıl minimum active directory tecrübesi , yazabilir ve konuşabilir derecede ingilizce... Aşağıda devamı var :

Bunlara ek olarak bir ücreti var , şu anda MCT ler için 5500 dolar indirimi var yanılmıyorsam...

Ayrıca kısa sürede revoke olması gibi bir olay söz konusu değil sizin anlattığınız şartlarda...

Kolay gelsin.

Gönderildi : 23/01/2009 14:57

Paylaş: