Microsoft Server 20...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Server 2016 sertifikasyonu hk.  

  RSS
Doğukan Erguş
(@DogukanErgus)
Üye

Merhabalar Sevgili Çözümpark Üyeleri ,

 

Benzer konular olması rağmen tam ve net bir cevap bulamadığımdan dolayı bu konuyu açmak istedim. İT sektörüne kendimi geliştirmek ve bu yönde devam edebilmek adına şuan MCSE 2012 r2 ile ilgili eğitim almaktayım. Fakat sertifikasyon konusunda güncel kalmak adına 2016 sınavlarına girmek istiyorum microsof sitesinden baktığımda süreç değişime uğramış görünüyor gibi geldi. Siz değerli uzmanlarımızın görüşlerini alarak sınav süreciyle ilgili başvuruları yapmak istiyorum. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

 

Saygılarımla.

Alıntı
Gönderildi : 31/03/2017 15:41
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi
Doğukan Erguş
(@DogukanErgus)
Üye

Merhabalar Rıza Bey ;

İletmiş olduğunuz link eski sertifikasyon süreciyle alakalı bunu zaten hem forumda hem de microsoft kendi sayfasından bilgi alabiliyorum. Benim anlayamadığım nokta şu şuan MCSA sertikasyonu alındıktan sonra  eski sürece göre bu sertifikasyon 2 sınavda alınabiliyordu ancak şuan 3 adet sınav görünüyor ve MCSE baktığımız da cloud vb. Bölümlere ayrılmış ve bu sınavlar 3 sınavdan fazla normalde  2012 de 5 sınavı aldığımızda MCSE alma hakkına sahip olunduğu görülüyor. Bu süreçte  sonra bizim MCSE unvanını alabilmeniz için toplam  verilmesi gereken sınav sayısı değişti mi değiştiyse hangi sınav modülleri alınmalı bunları tam olarak anlayamadım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/04/2017 02:31
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Ben linki genel mantaliteyi anlamanız açısından paylaştım. Forumlarda portallarda ne olursa olsun ana mekanizma bunu değiştirdiği zaman illaki buralardaki bilgi güncel olmadığı için eski olarak kalacak.

Eskisi gibi artık MCSE, MCSA gibi artık dar kapsam yok. Teknoloji ve ürün dalları büyüdükçe farklı alanlarda sınavlar açılmakta.

https://www.microsoft.com/en-us/learning/windows-server-certification.aspx  bu adreste zate dediğiniz gibi detalay mevcut. Azure üzerinde gelişmeler çok olduğundan artık cloud sertifika sisteminin olmazsa olmazı haline geldi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/04/2017 01:47
Paylaş: