Forum

Microsoft office Li...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft office Lisanslama

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
642 Görüntüleme
(@HasanAli)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Selam,

bi şirketde çalışıyorum. microsoft office lisans almak istiyoruz. mesela 20 kişi microsoft office i aktif şekilde kullanıyor. geri kalanlar program içerisinden raporlar çıkarıyor sadece print ediyor. şimdi office lisansı serverdeki kullanıcı sayına göre alınmalı diye biliyorum. sadece 20 kişi için lisans almanın ve geri kalanların da raporları worde normal çıkara bilmelerinin bir yolu var mı?
teşekkürler

Gönderildi : 09/02/2017 12:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

office yüklü her bilgisayar için bir lisans almanız gerekli Hasan bey.

Eğer terminal server gibi çoklu kullanım olan bilgisayarlarda ise kullanıcı başına lisans almanız gerekli.

özetle, sadece çıktı alıyorum diyerek lisans almama şansınız yok. Ancak gerçekten sadece çıktı alıyor ise bazı kullanıcılar, bu durumda 20 office lisansı alın, geriye kalan bilgisayarlar office viewer yükleyin, bu sadece office dosyalarını görmenizi ve çıktı almanızı sağlar, ama hiç bir değişiklik yapamazsınız.

Ek bir öneri, örneğin bir office 400$ ( tam bilmiyorum rakamı), bunu aldığınızda ömür boyu kullanım oluyor, tabiki destek bittikten sonra çok anlamı yok, eğer siz bir seferde 20 office x 400 yapmaktansa office 365 içerisinde office lisansı bulunan paketleri örneğin yıllık 80$ gibi bir rakama alırsanız aynı rakama 5 yıl boyunca en güncel office yazılımını kullanır ek olarak isterseniz office 365 in size sunduğu ek olanaklardan yararlanırsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2017 15:32

Paylaş: