Forum

MCSE Sertifikası Al...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCSE Sertifikası Alma Hakkında Yardım

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@merttan)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar hep MCSE sertifikası almak ıstedim ama bir türlü zaman bulupta bu serfikaları almadım. Ve sektörden 1.5-2 yıl uzak kaldım. Simdi bu serfikaları almak istiyorum. Nerden baslamalıyım? Kafam karısık? Sanırım suan Windows 2003 devri kapanmak uzere bunun yerine Windows 2008 üzerine bir kursmu almam gerkeiyor acaba? Bütün yorum ve görüsşlerinize acıgım tesekkurler.

Gönderildi : 16/09/2008 05:51

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Mert Bey,

Tabiki güncel olan sistemlerden başlamanızda yarar var. Tabi hızlı yol almak istiyorsanız bir eğitim kurumundan eğitim almanız en akilane yol olacaktır. Böylelikle kaybettiğiniz zamanı hızla telafi edebilirsiniz. Sertifikalarla ilgili daha geniş bilgileri bulacağınız platformumuzda ufak bir arama yaparak bu konuda nereden başlayacağınızı tahmin edebilirsiniz.

Saygılar ve başarılar dilerim.

Gönderildi : 16/09/2008 05:57

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

windows server 2008 eğitimleri daha henüz kurumlara ulaşmadı sanırım. şuan verilen 2008 eğitimleri tamamen kurumların özelleştirmesi sonucu yapılıyor.

yani track eğitimler yok. gerçi artık 2008 ile ayrı ayrı ünvanlar alınacağı için çok da önemli değil ama olsun. bir bütün halinde eğitim paketi almak herzaman yararlıdır.

benim tavsiyem windows server 2003 mcse track eğitiminden başlamanızdır. bu sizin 2003 bildiğinizi belgeler. daha sonra upgrade sınavları ile 2008 sertifikalarını alabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 23/09/2008 02:57

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sayın hocam şuan teknolojiyi takip ettiğim kadarıyla windows 20088 server ve windows vista eğitimleri çoğu yerde var.Benim sromka istediğim sorular var ,yani kafama takılanlar.Birincisi herkse kendini bir yönde ilerletiyor,bende sistem üzerine kendimi geliştirmke istiyorum.Portalı takip ediyorum ama tam anlamıyla bişeyleri adım adım öğrenmek bilgi saibi olmak istiyorum .Acaba 70-620 sınavına çalışmalara başlayarak yani vistadan enterprise kadar kendimi çalışarak yükseltsemmi..Yani sormak istediğim çalışma düzeni nasıl omalıdır?Soru bazlı çalışmalr faydalı deniyor.Ama bi doğrultu bulaadım ve herşeyden az az bilemkte bi şeye yaramıyor.Bir yon tayin nasıl edebilrim?_Teşekkürler

Gönderildi : 02/10/2008 16:55

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bir kurs aracılığı ile çalışmalarınızı bir yandan sürdürmenizde büyük yarar var, çünkü kurslar size devamlılığı sağlıyor, yani isteseniz de istemesiniz de derslere katılım gösteriyorsunuz ve olaydan kopmuyorsunuz. Bu nedenle herhangi bir kursa gitmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 03/10/2008 02:31

(@donjun)
Gönderiler: 1
New Member

Arkadaslar verdıgınız bılgıler ıcın cok tesekkur ederım.Bende bilişim egitim merkezinde windows server 2003 mcse sınavlarına baslayacagım ıns pekı benım bı sorum war bunu aldıktan sonra ardından 2008 ıcınde bu sınavlara tekrar gırmem gerkıyormu 2003 yeterlımı ?

Gönderildi : 07/11/2008 14:02

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

2008 için upgrade sınavlarını vermeniz yeterli olacaktır. Bence sınava 2008 olarak girmek daha mantıklı olur.

Gönderildi : 07/11/2008 14:12

Paylaş: