Forum

Sertifikalar Yurt d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sertifikalar Yurt dışında geçerli mi?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,115 Görüntüleme
(@burakerdin)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şu an MCSE olmak üzereyim, arkasından MCITP'yi tamamlayıp yurt dışına çıkma düşüncem mevcut. İşletme Lisans, Bilişim tek prog. ön lisans diplomalarına sahibim. Ülke olarak AVUSTURALYA'ya gitme planım var. Çok yakın bir arkadaşım orada çalışıyor. Şimdi sormak istediğim şu bu ülkenin kalifiye eleman meslek listesi mevcut. Burda system administrator, system engineer gibi terimler mevcut. Aldığımı sertifikalar yurt dışı için geçerli mi? Vize başurularında kullanabilirmiyim ? Bilgim olmadığından sormak isterim yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılarımla...

Gönderildi : 06/08/2012 08:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Microsoft sertifikaları diğer bir çok farklı sertifikada olduğu gibi global olarak geçerli sertifikalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/08/2012 13:29

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Arkadaşlar şu an MCSE olmak üzereyim, arkasından MCITP'yi tamamlayıp yurt dışına çıkma düşüncem mevcut. İşletme Lisans, Bilişim tek prog. ön lisans diplomalarına sahibim. Ülke olarak AVUSTURALYA'ya gitme planım var. Çok yakın bir arkadaşım orada çalışıyor. Şimdi sormak istediğim şu bu ülkenin kalifiye eleman meslek listesi mevcut. Burda system administrator, system engineer gibi terimler mevcut. Aldığımı sertifikalar yurt dışı için geçerli mi? Vize başurularında kullanabilirmiyim ? Bilgim olmadığından sormak isterim yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılarımla...

Bir arkadaşım da Avustralya'ya gitmeyi planlıyor. Daha önce 10 sene Avustralya'da yaşayıp Türkiye'ye gelen bir kişiden aldığımız bilgi Avustralya için CCNP ve CCIE sertifikasyonlarının Microsoft'un önüne geçtiğini ifade etti. Tabi herkes farklı söyleyebiliyor. Sizde bu tarz kişileri ve ya danışmanlık firmalarını arayıp, ziyaret edip sorabilirsiniz. Ona göre planlarınızı yapıyor olursunuz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/08/2012 16:03

Paylaş: