Forum

sertifikam gelmedi

Bildirimler
Hepsini Temizle

sertifikam gelmedi

39 Yazılar
18 Üyeler
0 Likes
1,136 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba vista 70-620 sınavına girdim başarıyla geçtim bunun sonucunda sertikalarımdan specialst geldi fakat vista gelmedi member site'da ikisininde aynı gün fedex verildiğini yazıyor bu konuda ne yapmam gerekir...

.No.   Item Status Carrier AWB Shipped Date Shipping To Address
1 MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Order Submitted     06/20/2008 adres
2 MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Shipped FedEx International Mail Service Not Applicable 06/28/2008 adres
3 MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Order Received     06/26/2008 adres
4 MCITP : Welcome Kit for New MCITP Candidate Order Submitted     07/07/2008 adres
5 Cert MCTS Microsoft Windows Vista: Configuration App Std Order Submitted     06/20/2008 adres
6 Cert MCTS Microsoft Windows Vista: Configuration App Std Shipped FedEx International Mail Service Not Applicable

Gönderildi : 09/07/2008 16:34

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar bir ay kadar beklemekte yarar var eğer gelmez ise mcphelp'e mail atmanızda fayda var.

Gönderildi : 09/07/2008 21:31

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Selam Denver,

Benim sitedede

MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Shipped FedEx International Mail Service Not Applicable 06/28/2008

aynısı yazıyor (Tarihte aynı ) bugün elime ulaştı. Fedex bu hafta seninkinide getirir sanırım 😀

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 10/07/2008 00:07

(@turgay_kara)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Selam

Burda yazan " Not Aplicable" ne anlama geliyor acaba. 13 aralık 2008 de bütün sertifiklaraıma aynı yazıyı yazmışlar. 6 tane sertifika görünüyor sitede belirtiğim tarihe kadar hiç bişey yoktu birden bu yazı çıkdı acaba bi sorunmu var? Mcp sertifikasında böle bi yazı çıkmamışdı.

Gönderildi : 13/12/2008 19:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Adresin yanlış demek , yani adresine ulaşılamamış .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2008 19:53

(@turgay_kara)
Trusted Member

Saolun Hakan hocam ama adresim doğru. Sürekli gelen postaların üzerindede yazılan ve muhtarlıkda bile geçerli adres. İlginç

Ne yapabiliriz acaba

Gönderildi : 13/12/2008 21:54

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba..

Bendede aynı problem var.Sanırım bu genel bir sorun olsa gerek.herkesde " not applicable " ibaresi yer almakta.Benimde MCP sertifikam aynı adrese gelmişti ama şimdi MCSA sertifikam içinde request yaptıgımda not applicable yazısı çııktı.Adres dogru.MCP nin geldigi adres zaten,bir değişiklik yok.Fedex den kaynaklanan bir problem olsa gerek sanırım.Ancak ne yapabiliriz ? Microsofta bunun için mail mi atalım yoksa biraz dahamı bekleyelim ?

Gönderildi : 14/12/2008 00:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

evet olabilir , ancak adres doğru olsa bile bu ulaştırılamadı manasına gelen bir bilgi , belki yerel iletimde bir sorun olmuştur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2008 04:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Biraz daha beklemenizde fayda var derim.Zaten grimişsiniz er ya da geç gelecektir elbet [:)]
Teşekkürler

Gönderildi : 14/12/2008 06:48

(@turgay_kara)
Trusted Member

P.tesi Fedex kargoya telefon etmeyi düşünüyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/12/2008 03:18

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Mutlaka bir yerde yanlıslık yapıyorsunuzdur. Benim sertifikam tam 1 ay sonra geldi. Eksizsiz ve tam olarak.

Gönderildi : 25/12/2008 18:53

(@BAHADIRSAVACI)
Gönderiler: 149
Estimable Member

Merhaba

Benim sertifikam da 12 gün içinde geldi.

Not  Applicable yazısı Fedex Kargo ile ilgili.Yönlendirme yapılan kargo firmasına ait web sitesinin adresi yazmadığı yada bilinmediği için böyle bir ibare var.

Hazır konu açılmışken bende kısa birşey sormak istiyorum.

Sertifika alan arkadaşlar

Sertifikanız sade bir zarf içerisinde mi geldi acaba?

Bana gelen sertifika + MCP site ile ilgili bir yazı bunların dışında herhangi bir şey gelmesi de gerekiyor mu acaba?

Gönderildi : 25/12/2008 19:00

(@bluescreen)
Gönderiler: 104
Estimable Member

merhabalar;

.No.   Item Status Carrier AWB Shipped Date Shipping To Address
1 MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Order Submitted     06/20/2008 adres
2 MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Shipped FedEx International Mail Service Not Applicable 06/28/2008 adres
3 MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Order Received     06/26/2008 adres
4 MCITP : Welcome Kit for New MCITP Candidate Order Submitted     07/07/2008 adres
5 Cert MCTS Microsoft Windows Vista: Configuration App Std Order Submitted     06/20/2008 adres
6 Cert MCTS Microsoft Windows Vista: Configuration App Std Shipped FedEx International Mail Service Not Applicable

yukardaki bilgiyi member site'da nerden elde ediyoruz.

benimde sertifikam gelmedi çünkü

teşekkürler

Gönderildi : 25/12/2008 23:30

(@mustafaresat)
Gönderiler: 11
Active Member

Bu bilgiye ulaşmanın 2 yöntemi var. Bunlar :  

1 - https://mcp.microsoft..com adresinden giriş yaptıysanız eğer, ilk giriş sayfasında ( MCP Home Page) hemen sağ tarafta " MCP Quick Links" diye bir liste var. o listede " Welcome kits and certificates " yazan linke tıklarsanız eğer gelen sayfada hemen altta istemiş olduğunuz sertifika bilgilerini ve adres bilgilerinizi görebilirsiniz. 

2 - Birinci yolda olduğu gibi yine aynı şekilde siteye giriş yaptıktan sonra gelen MCP Home Page'de soltaraftaki menülerden "Program Benefits" seçeneğinin üzerine geldiğiniz zaman açılan menüden " Welcome kits and certificates " seçeneğini seçtiğinizde yine adres ve sertifika bilgilerinizin olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.

Gönderildi : 26/12/2008 04:57

(@bluescreen)
Estimable Member

mustafaresat bey dediğiniz yerden gerekli bilgiye ulaştım.

AWB links are third party links to respective carriers website
These items will be shipped to the shipping address you have specified above:

S.No.   Item Status Carrier AWB Shipped Date Shipping To Address
1 Cert MCTS Microsoft Windows Vista: Configuration App Std Not Ordered Yet        
2 MCTS: Windows Server 2008 Active Directory: Configuration Not Ordered Yet        
3 MCTS: Windows Server 2008 Network Infrastructure: Configuration Not Ordered Yet        
4 MCTS : Welcome Kit for New MCTS Candidate Not Ordered Yet        

linkteki sayfada bu ekran geldi. burda istediğimiz sertifkaları seçip onaylıyoruz değil mi. bir de bu sertfikalar için bir kargo ücreti falan ödüyormuyuz

teşekkürler

Gönderildi : 26/12/2008 12:22

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Benimde halen mcsa sertifikam gelmedi.halen bekliyorum.fedex e telefon ettim,12 haneli tracking number (AWB) i bize vermeniz gerekli ki şu an nerede oldugunu bulalım dediler.o elimde yok dedim.microsofta mail atarsanız o kodu alabilirsiniz dediler ama daha mailde atmadım.Ekran görüntüsü aşağıdadır..

Gönderildi : 26/12/2008 17:41

(@GokhanMANKARA)
Gönderiler: 123
Estimable Member

Sertifikanın eline geçmesi min. 4 haftayı buluyor. Benim tahminim istanbul dışında oturanların eline geçmesi  4
haftadan daha fazla sürebiliyor. ( İzmir, ankara gibi fedex in şubeleri olmayanlar için.).  Çünkü dağıtımı ptt yapıyor. Benimkini ptt getirmişti
oradan biliyorum. Ptt de ne zaman getirir bilemiyorum. 5 ay sonra
geline geçen arkadaşta var. Bence sana gelmesinda daha zaman var ocakta gelir bence çünkü 4 hafta o zamana denk geliyor. Benim 11/24/2008 tarihinde verilmiş benim bile hala gelmedi. Bende belkiyorum.

Gönderildi : 26/12/2008 20:25

(@mustafaresat)
Gönderiler: 11
Active Member

Arkadaşlar sertifikaların gelmesi zaman alıyor. Eğer sipariş verdiğiniz sayfayı incelediyseniz adres bilgilerinizin üzerinde maddeler halinde açıklamalar var. orada 6 hafta içerisinde elinize ulaşacağı belirtiliyor zaten. Eğer 6 hafta içerisinde elinize ulaşmaz ise adres bilgilerinizi kontrol etmeniz isteniyor.

Gönderildi : 27/12/2008 05:15

(@bluescreen)
Estimable Member

değerli arkadaşlar rica etsem benim yukarda sorduğum sorumuda yanıtlarmısınız.

teşekkürler

Gönderildi : 27/12/2008 14:38

Sayfa 1 / 3
Paylaş: