Forum

Sistem uzmanliği eğ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem uzmanliği eğitimi için hangi kurumu önerirsiniz.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
669 Görüntüleme
(@MustafaATMACA)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
Bayramdan hemen sonra bir kursa kaydimi yaptirmak istiyorum. Bilge adamla görüsmem çok iyi geçti gerçekten oraya gitmem konusunda ikna oldum fakat cok pahali geldigi için gidemiyorum görüstügüm veya buldugum kurslardan bazilarini yaziyorum.Tavsiyesi olan arkadaslarin nedenleriyle beraber yardimci olmalarini rica ediyorum.

Bilisim Egitim Merkezi
Ari Bilgi
smartpro
Network akademi
Academy Tech

Gönderildi : 08/11/2011 10:58

(@SefaYUKSEL)
Gönderiler: 66
Trusted Member

Ben Adana şubesi için konuşayım:

Hocamız sağolsun çok iyi ve ilgiliydi. Her sorumuza cevap verdi, yardımcı olmaya çalıştı. Fakat kurum olarak aynı şeyi söyleyemem. 

8 aylık eğitim aldım. Eğitimden önce bana;

• Firewall
  • Router
  • Switch
  • Windows Server 2012
  • Windows 8 

öğreteceklerini söylediler. Windows Server 2012 ve 8'i ayrıntılı olarak öğrendik. Daha doğrusu hocamız öğretti. Eğitmen müfredata bağlı kalsa biz sadece Rol kurulumunu öğrenecektik. Rol kurumları ile alakalı yüzlerce makale var çözümparkta. Genellikle next next diye devam edersin. Bilmen gereken birkaç nokta var, onlarıda makalelerden bile öğrenebiliyorsun. 

Demek istediğim  Firewall/Router/Switch öğretmeyeceklerse kesinlikle tercih etmeyin. Sadece bilge a. için demiyorum genel olarak konuşuyorum. Örneğin ben Server 2012 ile alakalı hemen hemen çoğu rolün kurulumunu ve konfigürasyonunu öğrendim ama bu inanın hiçbir şey. Dediğim gibi çözümparktan da öğrenebilirsiniz rol kurulumunu. 8 ay eğitim aldık ne switch biliyorum ne router ne firewall. Eğitimden önce tam tesisatlı sistemci olacağımızı söylüyorlardı bu eğitim sayesinde. Labda pc başında Workstation üzerine Server 2012 kurup, Active Directory ve Exchange Server kurduk nasıl sistemci oluyorsak böyle 🙂 O kadar uğraştık en azından bi firmayla anlaşın, Sunucu Odasını görelim Stroge görünce tanıyalım, Switch/router görünce anlıyalım diye ama hep ''En kısa zamanda halledicez'' cevabını aldık. Bilge A. mı tavsiye etmiyorum kısaca.

Ayrıca;

• Server 2008 ya da 2012 
  • Windows 7/8
  • Exchange Server

eğitimleri ile sistemci olunmuyormuş ben onu anladım. Bilge A.dama göre bunları öğrenirsen sistemcisin. Sana switch arayüzünü bile göstermezler sistemci oldun hadi hayırlı olsun derler.

En az, ayrıntılı bir şekilde;

•  Windows Server 2012
  • Exchange Server 2010/2013
  • ISS 8.5
  • SSCM 2012
  • Hyper-V
  • VMware ailesi (ESXi vb. )
  • Switch
  • Router
  • Firewall

eğitimi almak lazım sistemci olmak için. Ve anti-virüs / yedekleme uygulamalarını bilmek gerekiyor.

Gönderildi : 20/07/2015 20:29

Paylaş: